У Черкасах досі не можуть завершити ремонт, аби встановити коштовний томограф

Черкаська міська четверта поліклініка

Черкаська консультативно-діагностична поліклініка ніяк не завершить ремонт власного приміщення, аби облаштувати там кабінет для комп’ютерної томографії. Як писав “18000”, апарат придбали наприкінці 2022 і він вже понад півтора року перебуває у розібраному стані на території поліклініки.

Про це пише “18000”.

Наприкінці 2023 року консультативно-діагностична поліклініка оголосила та провела тендер на ремонт приміщення для встановлення томографа. Вартість визначили у межах 3 млн гривень. Переможцем виявилась київська компанія, яка розпочала ремонт. Варто зазначити, що сам тендер оголошено лише через рік після фактичного придбання апарату за понад 20 млн гривень.

Нині підрядник зміг виконати лише частину робіт, а сам договір неодноразово пролонговували – все нібито через відсутність можливості здійснювати проплати, які, відповідно до постанови уряду, перебувають у третій черзі на фінансування. Інформацію у коментарі “18000” повідомила виконувачка обов’язків директора департаменту охорони здоров’я Лілія Маліщук.

– У нас зараз є велика проблема у діагностичному апараті, зокрема для проходження ВЛК. Ми вже зробили велику частину робіт, але підрядник відмовляється далі продовжувати ремонт без грошей, зокрема встановлювати вентиляцію, – зазначила чиновниця.

Зі слів Маліщук, чиновники вже зверталися навіть до народних депутатів, аби вони врегулювали ситуацію зі здійснення оплат профільною постановою уряду, через яку нібито виникла проблема з неможливістю запустити апарат, придбаний наприкінці 2022 року.

Очільниця місцевого відділення Державної казначейської служби Олена Буслова підтверджує проблему з фінансування непріоритетних видатків. Утім вона зазначає, що платіжне доручення на оплату цього ремонту надіслали лише на початку червня, однак всі інші рахунки, відповідно до актів виконаних раніше робіт, оплачували. З її слів, між часом складання платіжки на фінансування видатків третьої черги до її фактичної оплати минає у середньому півтора місяця. Також вона зазначає, що проблема з оплатою відповідної угоди виникла через формулювання її предмету.

ремонт

– У договорі немає жодної прив’язки до того, що там ремонт для облаштування чогось нагального – просто ремонт приміщення і все. Цього недостатньо. Аби було зазначено, що це для встановлення діагностичного або реабілітаційного обладнання, то ще можна було обґрунтувати якось нагальність цих видатків, – каже чиновниця.

Зазначимо, що відповідно до даних порталу Є-дата, підрядник отримав за виконані роботи дещо менше ніж 750 тисяч гривень наприкінці березня 2024 року. Після того оплати не здійснювались.

Читайте також: Реабілітація на всі гроші. Хто і як рухає галузь на Черкащині?

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *