У Черкасах ФОПа оштрафували майже на 400 тис. грн за недопуск інспекторів Держпраці

Управління Держпраці оштрафувало фізичну особу-підприємця на 372 300 грн “за створення перешкод у проведенні інспекційного відвідування з питань оформлення трудових відносин”.

Як інформує прес-служба управління, підприємець не погодився з правомірністю постанови та звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою про її скасування. Позовні вимоги обґрунтовував, зокрема, тим, що він не здійснює підприємницьку діяльність у закладі, де проводилось інспекційне відвідування, оскільки здав його в оренду.

На підставі поданих сторонами доказів суд встановив, що інспектор праці прибув до місця здійснення особою підприємницької діяльності. У закладі працювали 6 осіб. Проте ані на усну, ані на письмову вимогу інспектора праці суб’єкт господарювання не надав документів, що стосуються предмета інспекційного відвідування, чим створив перешкоди у проведенні заходу державного контролю.

За вказане абзацом 7 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій у стократному розмірі мінімальної заробітної плати.

Твердження позивача про не здійснення ним підприємницької діяльності у вищевказаному закладі спростували матеріалами судової справи. Суд з’ясував, що позивач передав в оренду лише частину приміщення закладу, відтак у іншій частині він здійснював підприємницьку діяльність, що також підтверджується наявністю цивільно-правових договорів, укладених між підприємцем та двома фізичними особами, згідно яких останні виконували у закладі обов’язки кухарів.

За результатами розгляду справи 16 січня Черкаський окружний адміністративний суд ухвалив рішення, яким у задоволенні позову відмовлено повністю. Суд дійшов висновку, що постанова Управління є правомірною та скасуванню не підлягає.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *