У Черкасах купують екзотичні дерева за 1,5 млн гривень, щоб висадити в пам’ять про загиблих

Купівля й висадка платанів під час війни

Комунальне підприємство “Дирекція парків” планує придбати платанів на 1,5 млн гривень. Їх купують у підприємця, який донедавна працював на фірмі, що пов’язана з заступником директора комунальників. Також він є батьком депутатки місцевої ради. 

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”, йдеться у матеріалі.

Згідно з оголошенням, участь у відкритих торгах на придбання 200 платанів, очікуваною вартістю у 1,5 млн гривень, взяв один учасник – підприємець Роман Комлик. Донедавна він працював у компанії “Сад мрій” і був найманим працівником підприємиці Марини Ткаченко. Вона є дружиною заступника директора “Дирекції парків” Сергія Ткаченка та матір’ю депутатки Черкаської міської ради від партії “Слуга народу” Каріни Абрамової. Раніше Комлик вже отримував від комунальників договір вартістю у 800 тисяч гривень на висадку рослин. Угода на купівлю платанів може стати другою в “історії” його співпраці з комунальними закладами. Зареєструвався Комлик фізичною особою-підприємцем менше двох місяців тому, 25 серпня цього року.

Майбутнім договором передбачена не лише купівля платанів, а й їхня висадка. Зі свого боку Комлик повідомив що нібито не має найманих працівників та не планує залучати співвиконавців. Таким чином висадити 200 дерев до кінця року на замовлення комунальників він має сам. У власності ймовірного виконавця – ГАЗ 1993 року випуску, який був придбаний у лютому цього року.

Згідно з фінальною пропозицією ймовірного переможця, вартість одного платану разом із висадкою складе 7,4 тисяч гривень. У травні цього року це комунальне підприємство купувало п’ять платанів у іншої фізичної особи за 5,5 тисяч гривень, втім у тому договорі не передбачали висадку.

За задумом ініціаторів такого придбання, платани мають бути висаджені у парку “Європейський”, що у мікрорайоні Митниця, і мають бути присвячені пам’яті загиблих героїв російсько-української війни.

Кошти на придбання платанів передбачені у природо-охоронному фонді місцевого бюджету, до якого надходить екологічний податок. Законодавством встановлені обмеження на сферу витрачання цих коштів, але вони не обмежуються купівлею зелених насаджень. Зокрема, раніше за ці кошти купували комунальну техніку, обладнання та інше.

Директором “Дирекції парків” є соратник міського голови Геннадій Шевченко.

Також читайте: “Чому поки парамедики рятують тих, кому не вистачило турнікетів, ви кладете асфальт”, – черкащанка звернулася до депутатів. 

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. Чергова прокладка каструлі і ко

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *