У Черкасах лікарі зупинили серце пацієнта, аби врятувати його життя

58-річному черкащанину Володимиру Романенку із селища Холоднянське Смілянського району зробили мініінвазивну операцію на серці. Таке хірургічне втручання виконується із зупинкою серця та штучним кровообігом.

Про це пише “Gazeta.ua“.

Володимира прооперували 26 лютого у Черкаському обласному кардіоцентрі.

– Побачив, що в мене дуже маленький шрам на грудях. Виписали 11 березня. Через місяць був у кардіоцентрі на консультації. Все добре, – говорить Володимир.

Реабілітаційний період триватиме три місяці.

— При мініінвазивному втручанні розріз становить 7 сантиметрів. А виконуються ті самі маніпуляції на серці, як і при стандартній операції. Завдяки таким операціям реабілітація проходить швидше, — розповідає головний позаштатний кардіохірург Черкаського обласного кардіоцентру Олег Журба.

Для таких операцій медзаклад отримав відеоторакоскопічну стійку та інструменти, придбані за державну субвенцію в 4 млн гривень.

— Операція виконується із зупинкою серця і зі штучним кровообігом. На поверхні стегна робимо 3-сантиметровий розріз. Звідти в праве передсердя протягуємо трубочку, по якій тектиме кров. Розріз на грудях треба зробити без жодної помилки. Оперуємо за допомогою довгих інструментів, — пояснює лікар.

У кардіоцентрі за новою методикою прооперували вже вісьмох людей.

— Найпершими були чоловік і жінка. У пацієнта була проблема з мітральним клапаном. Зберегли його, зробили корекцію. Серце зупиняли на 1 годину 25 хвилин. У жінки мітральний клапан уразив ревматизм. Тут корекція була б не ефективна, тому їй поставили біологічний протез клапана. Серце пацієнтки не працювало 1 годину 40 хвилин. За звичайної операції в палату переводимо через три дні після відділення інтенсивної терапії. Після мініінвазивної обоє пацієнтів були в реанімації дві доби. Могли одразу вставати, ходити, лягати на бік. Додому виписали на дев’яту добу, — говорить Олег Журба.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.