У Черкасах майстриня створює традиційні українські воскові віночки (ФОТО, ВІДЕО)

Черкащанка Інна Вовк відроджує популярне у 19-ому столітті народне мистецтво – виготовлення воскових вінків. 

Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.

За словами Інни, раніше воскові вінки одягали жінки, коли йшли під вінець.

Народною творчістю Інна Вовк займається дев’ять років. Українські весільні вінки для неї нове захоплення. У колекції жінки одинадцять таких аксесуарів. Майже всі вони – репродукції вінків наречених 19-го століття.

– Аби зробити перші заготовки листочків, квітів чи намистинок достатньо того, що є вдома під рукою, – розповідає про процес створення вінків майстриня. – Раніше бабусі для цього використовували папір або серветки.

За словами директорки районного краєзнавчого музею Наталії Куниці, історія таких вінків розпочалася наприкінці 19-го століття.

– Мода на воскові віночки походить з Західної Європи. Там на весілля наречені одягали віночки з квітами апельсину, перлами і прикрасами, а українські дівчата побачили такі віночки, і винайшли свій спосіб створити подібну прикрасу. – розповідає Наталія Куниця. – Для українських наречених цей аксесуар мав сакральне значення.

Інна Вовк наголошує, що у кожному регіоні України ці вінки, як і вишивка, мають свої відмінності. Це помітно по фото, які є у довідниках.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. В 60 -ті роки я допомагала своїй бабусі робити парафінові віночки.А для нареченої була особлива кропітка робота.Деякі деталі пам”ятаю до тепер. Приємно,що не забуваються наші українські традиції!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *