У Черкасах на 6,8 мільйона придбали коштовну сіль, відхиливши дві дешевші пропозиції

Комунальне підприємство ЧЕЛУАШ провело закупівлю кам’яної солі на 6,8 мільйона гривень, вартістю 9 252 гривні за тонну. Це одна з найдорожчих солей у країні. Водночас під час тендера комунальники відхилили дві дешевші пропозиції.

Про це йдеться на порталі Prozorro.

Переможцем аукціону стало підприємство «Торговий дім Кип і Ко» з пропозицією у 6,8 млн грн. Договір замовник уклав 17 листопада. Згідно з ним, підрядник має поставити 733 тонни дорожньої солі по 9 252 гривень за тонну з ПДВ.

Ця пропозиція була найдорожчою із трьох учасників. «Зіо-Спорт» та «Ворлд Фуд Енд Фід» пропонували за послугу 4,9 мільйона гривень. До прикладу, «Ворлд Фуд Енд Фід» пропонували румунську сіль за 6165 грн\т без ПДВ. Для порівняння, вартість у переможця без ПДВ – 7710 грн\т.

Замовник відхилив дві дешевші пропозиції. Зокрема, пропозиція «Ворлд Фуд Енд Фід» була відхилена через відсутність сертифікату відповідності товару на вміст радіонуклідів, листа, який би гарантував постачання товару у визначені терміни тощо.

Зазначимо, що в кінці минулого року «Ворлд Фуд Енд Фід» виграв тендери на постачання солі у Чернівцях та Сумах.

У сусідній Кіровоградській області комунальне підприємство «Універсал 2005» Кропивницької міської ради купило 300 тонн солі значно дешевше –- по 5598 грн\т. Постачальник – ТОВ «Торгівельно-промислове об’єднання «Аріста»

 У Кременчуці із сусідньої Полтавщини комунальники купують сіль у того ж постачальника, що і їх черкаські колеги – у «Торговий дім Кип і Ко». Але за ціною значно дешевшою – 5 999 грн\т.

Щодо загальної ситуації щодо цін на сіль в країні, то видання «Наші гроші» зазначає, що середня ціна на сіль по країні – 7 033 грн\т, що суттєво нижче за сіль, яку купують у Черкасах. Дорожче, ніж в Черкасах купували лише в Крамоторську – 9 648 грн\т.

Товариство «Торговий дім Кип і Ко» зареєстроване в Києві і має угод на 305 мільйонів гривень. У кінці минулого року компанія мала поставити ЧЕЛУАШу 1330 тонни солі на 12,7 мільйона гривень 9 600 грн\т.  Тоді замовник теж відхилив всі дешевші пропозиції і уклав угоду з «Торговий дім Кип і Ко», що мало найдорожчу пропозицію.

У січні цього року Державна аудиторська служба розпочала моніторинг закупівлі. Вона дійшла висновків, що тендерна документація складена не у відповідності до вимог закону та що відхилення тендерних пропозицій відбулося безпідставно.

Після цього договір було розірвано за згодою сторін і оплат по ньому не було.

Директором КП ЧЕЛУАШ є Григорій Заїчко – товариш міського голови Черкас Анатолія Бондаренка

Стань Миколайчиком для воїна! Долучайся до мегазбору “18000” і Хамази та збирай з нами 3 мільйони на подарунки захисникам. Відправляй свій важливий донат на банку.

По темі

  коментарі
  3 Коментарі
  1. Б*я..Куда КРУ и Прокуратура смотрит..или им пофиг!? То “Премии” черкаским чиновникам..то даже эта соль..В КНДР таких бы давно уже посадили

  2. В Китаї за таке смертна кара. Тому і красти бояться бояться. Тут чиновники не хочуть жити по законам вічно руки чешуться вкрасти…

  3. Дякую толі за чисте і світле майбутнє з гарно посипаними дорогами.
   Щоб ця сіль тобі разом з полеглими бійцями снилась

  Залиште свій коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *