У Черкасах на ремонті доріг «наварили» 1,5 мільйона гривень. Директор підрядника та екс-посадовці міськради отримали підозри

У Черкасах прокуратура, поліція та СБУ розслідують зловживання у міській раді під час виконання поточного ремонту доріг міста у 2017 році. У прокуратурі переконані, що змова тодішнього керівництва департаменту ЖКК та підрядника вилилася у 1,5 мільйона гривень збитків. Сьогодні у справі вручили ще три підозри, довівши їхню загальну кількість до п’яти. І, судячи з усього, це ще не кінець.

Правоохоронні структури розслідують ось цей тендер, який був проведений в липні 2017 року. Угоду на виконання поточного ремонту вуличної мережі міста уклали із товариством «Лимож». Її вартість – 18,8 мільйона гривень.

Кримінальне провадження поліція відкрила у березні 2018 року.

Суть оборудки полягала в наступному. Фірма, з якою уклали договір, у якості субпідрядників залучила «Черкасишляхбуд-Плюс» та «Лиможінвест». За версією слідства, департамент ЖКК перерахував кошти за роботи напряму цим двом фірмам, які не були сторонами в укладеному договорі. Це дозволило уникнути сплати податків. За оцінкою прокуратури, державному бюджету було завдано збитки на 1,5 мільйона гривень. Три товариства-учасники схеми належать Сергію та Василю Колесниченкам.

Сергій Отрешко, Юрій Тренкін та Сергій Колесниченко (фото із “Фейсбуку”)

У лютому 2019-го Придніпровський райсуд Черкас надав доступ до платіжних доручень та до особових справ фігурантів провадження, де містяться їхні підписи.

У ході розслідування, у грудні минулого року дві бухгалтерки із департаменту ЖКК отримали підозри. Жінкам інкримінують частину 2 статті 367 ККУ (службова недбалість).

Сьогодні, 11 січня, були оголошені підозри бенефіціарам схеми: тодішньому керівнику департаменту ЖКК Сергію Танюку, який підписував акти виконаних робіт, першому заступнику директора Олексію Шкіньову та директору товариства «Лимож» Василю Колесниченку. Невдовзі планується вручення шостої підозри в справі.

Сергій Танюк

Їм інкримінують частину 3 статті 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою та службовим становищем) ККУ.

Наразі вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Нагадаємо, заяву у поліцію, яка стала поштовхом до розслідування, у 2017 році написав представник ГО “Молода Черкащини” Артур Чемирис.

Зазначимо, що, попри кримінальний шлейф,  фірми з орбіти сім’ї Колесниченків у Черкасах лишаються одними з головних фаворитів на підрядах на виконання ремонтів доріг та укладання тротуарної плитки.

Для прикладу, вибірково розглянемо кілька договорів, укладених з товариствами Колесниченків лише минулого року. Так ТОВ «Колтех-Транс» отримав 68 мільйонів від департаменту архітектури (зокрема, 55 мільйонів на реконструкцію вулиці Чехова, де вкатав в асфальт каналізаційні люки), 48 мільйонів від департаменту ЖКК на поточний ремонт міських вулиць, 5 мільйонів від «Черкаських ринків» на укладання плитки, також угоди з ним укладали в департаменті освіти.

Щодо інших фірм: «Черкасишляхбуд» – 2,7 мільйона від департаменту ЖКК, «Трансбуд-2017» – 3,9 мільйона від департаменту ЖКК, «Лиможбуд» – 1,49 млн від департаменту ЖКК, «Лиможінвест» – 3,95 від КП ЧЕЛУАШ (ямковий ремонт), «Черкасишляхбуд-Плюс» – 4 мільйони від КП ЧЕЛУАШ (ямковий ремонт).

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *