У Черкасах «Національний корпус» відкрив пам’ятник знак «Тесак у камені»*

«Нацкорпусівці» відкрили новий історичний знак – пам’ятку, що символізує історію створення Черкас. Об’єкт відтепер розташований у сквері «Юність». Так партійці прагнуть додати туристичних родзинок та міських легенд.

«Усім нам пощастило жити в Черкасах. Це історичне місто на крутих схилах Дніпра. Місто, яке бачило війни та повстання, розквіт та занепад. Щодо точної дати заснування Черкас тривають дискусії в середовищі науковців. Умовно можна вважати періодом заснування початок так званої “литовської” доби в історії України. Саме литовсько-руське військо нанесло ряд поразок ханам Золотої Орди, які означали звільнення нашого краю від татарського панування. Найкраще ту епоху символізує ця зброя. Поляки та литовці для такого клинка мали назву “корд”. Руські воїни говорили “тесак”. Обидва варіанти збереглися в історичних джерелах. Легенди про меч, який застряг у камені, були дуже поширені в середньовічній Європі. Нехай відтепер у нас буде своя міська легенда», – говорить лідер черкаського осередку Національного корпусу Дмитро Кухарчук.

Пам’яткою став витесаний камінь, зверху в якому – меч. За словами Дмитра Кухарчука, ця зброя у руських лицарів називалась тесаком, а в литовських – кордом. За легендою, витягнути тесак може тільки справжній лицар. Саме таким кордом бились воїни з ворогами.

«Існує легенда, що той, хто витягне цей корд, отримає владу над нашим містом. Його можна зламати, але витягти нереально, так само як і неможливо зневолити людей, які живуть в Черкасах. Нехай це буде символом для Черкас. Нехай він стане пам’яттю, який увіковічить всіх воїнів, які змагалися проти Золотої Орди від тих часів і до сьогодні. Адже всім нам відомо, що сьогодні нею є Російська Федерація», – зазначив Дмитро Кухарчук.

За словами представника партії «Національний корпус» Ігоря Зайчука, цей  історичний пам’ятник також має і культурну складову.

«Ми бачимо багато європейських міст, у які приїжджаєш, і вони наповненні такими маленькими об’єктами, які приємно споглядати туристам. Я думаю, що цей об’єкт також закарбується в пам’яті туристів. Вони будуть намагатися витягнути цю зброю, але в них нічого не вийде, тому що господарі в місті – ми, черкасці», – зазначив Ігор Зайчук.

*Політична реклама

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *