У Черкасах не впроваджуватимуть карантин вихідного дня

На засіданні виконавчого комітету підтримали проект рішення про невпровадження на території Черкас карантину вихідного дня. Таке рішення ухвалила й місцева комісія ТЕБ та НС, засідання якої відбулося під час виконкому. 

На засідання виконавчого комітету прийшли підприємці, які просили не впроваджувати в місті карантин вихідного дня.  За їхніми словами, він “уб’є” їхній бізнес, оскільки саме у вихідні вони отримують 50% виручки. Підприємці просили дозволити працювати маленьким магазинам, закладам харчування, а також ТРЦ, площа яких може забезпечити дотримання дистанції, та ринкам.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що не бачить потреби вводити такий карантин.

– Так, є проблеми, але їх потрібно вирішувати не таким способом. На сьогоднішній день ми протестували близько 60 тисяч жителів Черкас. Є проблеми з тестами, є проблеми з ліжкомісцями, але ми маємо це вирішувати не за рахунок підприємців, – зазначив Бондаренко. – Я пропоную не підтримувати карантин вихідного дня.

Підтримав позицію мера й директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Всеволод Кульчиковський, зауваживши, що, на його думку, з медичної точки зору такий карантин не є ефективним.

– Із протиепідемічної точки зору це рішення некоректне. Воно не призведе до покращення ситуації. Є градація місць, де найчастіше виникають зараження, от в ній одне з перших місць займають кабінети лікарів. Зараз у них найбільш часто відбуваються зараження, – розповів головний медик Черкас.

Водночас член виконавчого комітету Сергій Амброс зауважив, що рішення про невпровадження карантину має ухвалювати комісія ТЕБ та НС.

Як наслідок, під час виконкому відбулося засідання й комісії ТЕБ та НС, на якому проголосували за невпровадження карантину вихідного дня на території міста Черкаси.

У зв’язку з цим у Черкасах дозволяється:

 • вільне пересування по місту;
 • приймати відвідувачів у закладах громадського харчування, включно й на вихідних;
 • робота ТРЦ;
 • приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах;
 • приймання відвідувачів в інших закладах розважальних закладах;
 • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного й побутового обслуговування населення;
 • діяльність закладів культури;
 • робота ринків.

Нагадаємо, за останню добу на Черкащині вперше зафіксували понад 300 випадків COVID-19.

коментарі
4 Коментарі
 1. Всіх шкода і людей, які помруть від короновірусу в Черкасазх, і людей які втратять роботу або заробіток. Тоді було б справедливо, щоб всі підприємці зробили б фонд, і віддавали половину прибутку в вихідні людям, людям які померли або хворіють на короновірус. А більше всіх зробив би вклад мер Бондаренко, який срати хотів на вертикаль влади, ніхто йому не указ, навіть президент. Нехай зі свого карману зробить особисту фінансову підтриму людям постраждалим від короновірусу.

  1. А як же вибори при локдауні?

 2. доброго дня , а якщо прийде перевірка і справедливо накладе штраф , бігти до Бондаренко , чи куди?

 3. Бондаренку наверное Эпицентр нехило в карман накашлял.
  Хоть блатонуть перед Киевом ему не привыкать

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *