У Черкаському кардіологічному центрі провели одразу дві операції із транскатетерної трансплантації клапана( TAVI).
Про це інформують на фейсбук-сторінці закладу.
Пояснюють, що це найсучасніша методика із заміни клапана на штучний. Вона відбувається без розрізу грудини та зупинки серця.
За словами завідувача відділенням серцево-судинної хірургії Олега Журби, операція TAVI тривала близько години, тоді як на відкритому серці подібні втручання відбуваються орієнтовно шість годин. Обом пацієнткам – 75 років. Клапани для них забезпечила держава.
Надія Павлівна потрапила у кардіологічний центр із діагнозом стеноз ІІІ ступеня. Перші проблеми із серцем у жінки діагностували у 2017 році. Каже, що всі ці роки мала задишку.
– Коли вийшла з наркозу, відчула, що можу дихати. Зникло ускладнене дихання, – згадує пацієнтка й додає, що погодитися на операцію її переконали діти.
Інша пацієнтка, Світлана Іванівна, вже мала операцію на серці сім років тому. Їй почистили клапан від кальцинозу в іншому медичному закладі. Проте через кілька років проблема із серцем знову повернулася.
– До операції я могла пройти метрів 30-50. І все, я сідала, тому що не могла дихати, були болі, – каже жінка. – Після операції починаю входити в ритм людини.
Також читайте: Витримати постійний хронічний біль майже неможливо”, – черкаський онколог про легалізацію медичного канабіса.
18000 і Хамаза збирають 2 мільйони на ЗСУ. Ваш донат допоможе “Знайти і знищити ворога”. Монобанка – ТУТ
Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм