У Черкасах одразу двом пацієнткам провели операції за найсучаснішою методикою

Пацієнтки після операції

У Черкаському кардіологічному центрі провели одразу дві операції із транскатетерної трансплантації клапана( TAVI).

Про це інформують на фейсбук-сторінці закладу.

Пояснюють, що це найсучасніша методика із заміни клапана на штучний. Вона відбувається без розрізу грудини та зупинки серця.

За словами завідувача відділенням серцево-судинної хірургії Олега Журби, операція TAVI тривала близько години, тоді як на відкритому серці подібні втручання відбуваються орієнтовно шість годин. Обом пацієнткам – 75 років. Клапани для них забезпечила держава.

Надія Павлівна потрапила у кардіологічний центр із діагнозом стеноз ІІІ ступеня. Перші проблеми із серцем у жінки діагностували у 2017 році. Каже, що всі ці роки мала задишку.

– Коли вийшла з наркозу, відчула, що можу дихати. Зникло ускладнене дихання, – згадує пацієнтка й додає, що погодитися на операцію її переконали діти.

Інша пацієнтка, Світлана Іванівна, вже мала операцію на серці сім років тому. Їй почистили клапан від кальцинозу в іншому медичному закладі. Проте через кілька років проблема із серцем знову повернулася.

– До операції я могла пройти метрів 30-50. І все, я сідала, тому що не могла дихати, були болі, – каже жінка. – Після операції починаю входити в ритм людини.

Також читайте: Витримати постійний хронічний біль майже неможливо”, – черкаський онколог про легалізацію медичного канабіса.

18000 і Хамаза збирають 2 мільйони на ЗСУ. Ваш донат допоможе “Знайти і знищити ворога”. Монобанка – ТУТ

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *