У Черкасах підрядник «кинув» ЧНУ, протитуберкульозний диспансер та районну лікарню, – поліція (ФОТО)

Черкаська поліція розслідує низку кримінальних проваджень щодо «Виробничо-будівельної фірми «Черкаси». Правоохоронці закидають фірмі привласнення бюджетних коштів у особливо великих розмірах. Від рук підрядника постраждали Черкаський національний університет, обласний протитуберкульозний диспансер та районна лікарня. За версією слідства, усі замовники укладали з підприємством прямі договори та сплатили йому кошти, проте по факту роботи були невиконані або незавершені.

21 грудня 2017 року ЧНУ ім. Б. Хмельницького уклав пряму угоду з ПП “Виробничо-будівельна фірма “Черкаси” на будівництво біля університету міні-футбольного майданчика із штучним покриттям. За 1,45 мільйона гривень підрядник мав улаштувати синтетичне покриття та обгородити його. На виконання робіт підприємство отримало один рік. Наступного дня після укладання договору підряднику перерахували 700 тисяч гривень авансу.

У липні 2018 року керівництво ЧНУ звернулося в поліцію, яка відкрила кримінальне провадження. 18 липня суд призначив будівельно-технічну експертизу, також надав доступ до документів, що знаходяться в ДФС. На сьогодні роботи на об’єкті залишаються незавершеними.

26 листопада минулого року Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер уклав пряму угоду з «ВБФ Черкаси» на будівельні роботи в комунальному закладі. Вартість договору – 961 тисяча гривень. Робота мала бути завершена фактично за місяць. Текст самого договору і тендерна документація на порталі не оприлюднені. Уже в грудні вся сума була перерахована підряднику двома платежами, також були підписані акти виконаних робіт.

26 грудня черкаська поліція відкрила кримінальне провадження. Згідно з матеріалами слідства, працівники УЗЕ виявили, що роботи на об’єкті фактично не виконані. Поліція стверджує, що відбулася змова між директором закладу, директором підприємства-підрядника та працівником технагляду. Вони привласнили кошти через здійснення безтоварних операцій та переведення грошових коштів у готівку.

15 січня справа надійшла до Соснівського райсуду Черкас. Суд своєю ухвалою надав слідству доступ до оригіналів низки документів (договір, відомості ресурсів, ПКД тощо) та до документів, що перебувають в ДФС та в «Приватбанку».

11 грудня минулого року Черкаська районна лікарня уклала прямий договір з «ВБФ Черкаси» на капремонт зовнішніх мереж теплопостачання вартістю 1,34 мільйони гривень. Роботи мають бути завершеними до кінця 2019 року. Уже 17 грудня підрядник надав акт виконаних робіт, по якому отримав 819 тисяч гривень.

26 грудня працівники УЗЕ відвідали лікарню в Мошнах та встановили невиконання робіт. Правоохоронці запідозрили змову між підрядником, технаглядом та керівництвом лікарні та привласнення ними бюджетних коштів. Того ж дня було відкрито кримінальне провадження. 15 січня цього року суд надав доступ до документів, що перебувають у володінні приватного підприємства.

ПП “Виробничо-будівельна фірма “Черкаси” зареєстровано в 2016 році в квартирі свого єдиного власника, нині 32-річного Олександра Кіфіна. Директором фірми зараз є Олександр Кравцов.

У 2015 році він балотувався до Черкаської міської ради від партії “Опозиційний блок”. У жовтні 2017 Кіфін повідомляв, що очолив черкаський осередок партії «Український дім». Проте на сайті партії черкаський осередок відсутній.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *