У Черкасах підрядник проклав тактильну плитку в стовп (ВІДЕО) (оновлено)

У Черкасах на тротуарі по вулиці Сумгаїтській підрядник облаштував тактильну плитку для незрячих так, що вона впирається в стовп електромережі.

Про це йдеться в сюжеті “Суспільного“.

Незрячі нарікають, що через таку плитку вони можуть травмуватися.

Журналісти зазначають, що звернулися за коментарем до замовника робіт – директора департаменту архітектури та містобудування Артура Савіна. Однак він на поставлені питання не відповів, посилаючись на занятість.

Зазначимо, що укладання тактильної плитки на тротуарі здійснюється в ході капітального ремонту вулиці Сумгаїтської. Його за 156 мільйонів гривень здійснює товариство “Дорстрой”, що є одним з головних тендерних фаворитів чинної влади.

Так, у локальному кошторисі робіт вказане облаштування тактильних засобів загальною вартістю близько 450 тисяч гривень.

Додано:

Директор “Дострою” Ігор Віблий залишив нам на сайті коментар щодо цієї історії (помилки у написанні виправлено).

“Цей тип плитки, що підходить до стовпа, є попереджувальним про перешкоду. Вздовж цієї лінії незрячі не ходять. Напрямок їм указує плитка, по структурі своїй схожа на поверхню металопрофілю, тобто поздовжні смуги. Плитка з крапками попереджує про перешкоду. Та і стовпи стоять по краях зупинки, підходу людей із вадами зору не заважають. Усі роботи виконуються у відповідності із проектними рішеннями”, – написав він.

Як писав 18000, Сумгаїтську у Черкасах ремонтують за 156 мільйонів із коштовним асфальтом.

 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

5 Коментарів

 1. От скажіть, кореспонденти, ви дебіли? Така плитка вкладається для того, щоб людина відчувши таку плитку, знала що далі вже проїзжа частина !!!! І до чого тут стовп? Чи вам потрібна хоч дешевинька, але сенсація? То краще б написали про те як вона покладена! Вона ворушиться, а згодам стане дибки і люди будуть спотикатись!

  1. ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
   8.2.2 … у місці розміщення тактильних смуг не повинні розташовуватися об’єкти або перешкоди (каналізаційні решітки, люки, СТОВПИ, обмежувачі рушу транспорту, мафи)

 2. Ха! Это еще вы не видели велосипедные дорожки вдоль Сумгаитской!Та же история, столбы мешают проезду. Вот собрать всех этих наблюдающих из кабинетов, посадить на велосипед, да отправить по собственному проекту, а то из машин им плохо видно, зато городские денежки видят регулярно…

 3. А на велосипедные дорожки кто-нибудь обратил внимание? По всей Сумгаитской им мешают столбы, и для чего эта показуха… Все как всегда – чиновники ездят на машинах…

 4. Даний тип плитки, що підходить до стовба є попереджувальним про перешкоду. Вздовж цієї лінії незрячі не ходять. Напрямок їм указує плитка по структурі своїй схожа на поверхню металопрофілю, тобто поздовжні смуги. Плитка з крапками попереджає про перешкоду. Та і стовпи стоять по краям зупинки, підходу людей із вадами зору не заважають.
  Усі роботи виконуються у відповідності із проектними рішеннями.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.