“Змалку знав, що росія – це агресор”: у Черкасах показали документальний фільм про лейтенанта Мукана

Показ документального фільму про черкаського лейтенанта Володимира Мукана відбувся у Черкасах. Стрічку “Журналіст у формі” презентували в кінотеатрі “Україна” 14 червня.

Про це повідомляє журналістка “18000”.

Це прем’єра для Черкас, однак вперше фільм показали на фестивалі “Війна в об’єктиві” в Українському Домі у Києві до Дня журналіста. 

– Вирішили розповісти історію Володимира, щоб надихнути його колег на роботу та співпрацю із підрозділами ТрО, – сказав начальник управління комунікації полковник Олексій Дмитрашківський.

Фільм створили колеги Володимира Мукана, військові журналісти продакшн-студії “ТРО Медіа” Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України. У стрічці зібрали та відтворили спогади про журналіста та захисника. Зокрема, хроніку бойових дій, а також епізоди з його цивільного та військового життя. Тривалість фільму 30 хвилин.

Олексій Дмитрашківський зазначив, що задум створити документальну стрічку виник більше року тому. Але активно почали працювати над фільмом у лютому. До створення залучали і рідних Володимира Мукана: батька, матір і дружину. 

Дружина Анна Мукан разом із сестрою Наталією Мукан відвідали показ фільму в кінотеатрі “Україна”.

– Кожен, дивлячись на вчинок Володі, сьогодні має задуматися над тим, що він зробив для перемоги. Мій чоловік мав безліч проєктів, але обрав захист Батьківщини. Він відчував, що це питання нашого існування. Не піти служити для нього було б неповагою до себе, – розповіла Анна Мукан.

Сестра військового поділилася, що проукраїнську позицію із ранніх років їм із братом прививали батьки:

– Володимир народився у 1987 році, Україна ще не була незалежною. Перші роки його життя минули у русифікованих Черкасах. Але батьки ніколи не створювали нам ілюзій про сусідні країни. Ми з самого дитинства знали, що наша бабуся залишилася сиротою під час Голодомору, тому що росіяни вбили її батьків. Розуміли змалку, що росія – це агресор.

Брат виборював Україну як міг… У школі просив однокласників розмовляти українською, у студентські роки брав участь у мовних майданах та у революції гідності. Коли росія вторглася, вирішив стати на захист зі зброєю, – сказала Наталія Мукан.

Загиблий Володимир Мукан

Володимир Мукан

Начальник управління комунікації Олексій Дмитрашківський розповів, що створити фільм про черкасця вирішили, тому що він починав військовий шлях у підрозділі ТрО. Тоді Володимир Мукан очолив експериментальний інформаційний загін у Харкові. 

– Проте там почалися активні бойові дії, ми вимушені були завершити цей проєкт, повернути людей, щоб зберегти їхні життя. Журналісти – це також бойові одиниці. Це люди, від яких залежить, чи знатиме суспільство історію. У пам’ять про те, що Володимир очолив інфомаційний загін, про нього та його сміливість ми презентуємо цю стрічку. Це розповідь про одну людину, але з них складається новітня історія України. Це важливо, щоб наші нащадки знали правду, – зазначив Олексій Дмитрашківський.

За його словами, колектив “ТРО Медіа” складається із 34 осіб. Кожен брав участь у створенні стрічки. Найбільше були залучені режисер Максим Курочкін та оператор Юрій Мацарський. Фільм довелося переробляти чотири рази. 

– Спочатку мали більш філософську концепцію, хотіли акцентувати саме на тому, що Володимира немає, але його справа досі жива. Однак вирішили також у фільмі показати його характер нашого побратима, розкрити його душу. Тому вносили зміни, допоки це не вдалося, – додав полковник.

Згодом стрічку опублікують на ютуб-каналі “ТРО Медіа”.

Нагадаємо, після початку широкомасштабного вторгнення Володимир Мукан став до лав 156 окремого батальйону 118 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. У квітні 2022 року він брав участь у боях за Попасну на Луганщині.

Наприкінці березня 2023 року отримав звання “молодший лейтенант” та обійняв посаду заступника командира третьої стрілецької роти із морально-психологічного забезпечення черкаської бригади Сил ТрО.

Загинув 29 квітня 2023 року у Бахмуті під час виконання бойового завдання. Звання лейтенант отримав посмертно.  Ім’ям Володимира Мукана назвали вулицю у Черкасах. У нього залишилася дружина, двоє синів, батьки та сестра.

Анастасія Бут

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *