Зоомагазин Леопольд

У Черкасах презентують документальний фільм про затоплені села (ФОТО)

У Черкасах відбудеться передпоказ документального фільму “Віднесені водою”. Його покажуть 21 грудня в кінотеатрі “Україна” о 17:10.

Про це інформує “Суспільне“.

“Віднесені водою” – перший документальний фільм Олексія Хуторного, що розповідає історію затоплених сіл Черкащини та людей, які були змушені покинути свої домівки.

“Це історія про покоління людей, які пережили переселення у 50-х роках минулого століття, – розповідає Олексій Хуторний. – Радянська влада змусила близько 150 тисяч селян переселитися з місць, де жили їхні прародичі. Люди тільки відбудували свої оселі після Другої світової війни й все довелось покинути. Багато хто, можливо, не задумується, але все Кременчуцьке водосховище, всі села по лівому і правому берегах Дніпра – переселені села. Коли почали будувати Кременчуцьке водосховище – це була трагедія для людей”.

Бабусю головного героя фільму, Олександра, теж переселили і вона розповідала внуку про ті часи. Сашко щодня плаває у Дніпрі, переймається станом його вод – тому і вирушив у мандрівку, щоб почути спогади людей, чиї долі змінило водосховище, і з’ясувати, чи могло таке масштабне затоплення стати невідворотною екологічною проблемою. У ролі головного героя стрічки знявся черкаський музикант Олександр Дубина.

Відеооператорами проєкту стали Олексій Хуторний і Євген Артеменко. Творча група знімала історії очевидців, наслідки радянського будівництва на Дніпрі, пояснення науковців, екологів і краєзнавців у Черкаській, Кіровоградській і Полтавській областях. Також були поїздки в Київ та Запоріжжя.

Додамо, презентація фільму відбудеться за умов дотримання всіх карантинних застережень. Також “Віднесені водою” покажуть на всіх регіональних телеканалах Суспільного.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *