У Черкасах реорганізовують онкодиспансер

Віктор Парамонов звільнився із посади головного лікаря комунального закладу “Черкаський обласний онкологічний диспансер”. Нині він виконує обов’язки керівника установи.

Про це він повідомив у коментарі виданню “18000”.

– Ми вже не медичний бюджетний заклад, онкодиспансер – підприємство. Нині ще триває реорганізація. Незабаром буде оголошено відкритий конкурс на посаду директора. У нашому колишньому бюджетному закладі, а нині – підприємстві, буде працювати два керівника: директор та медичний директор, згідно з медреформою. На конкурс, відповідно до постанови Уряду та наказу МОЗу, який  почав діяти з 1 січня 2019 року, можуть подавати свої кандидатури не лише медики. Якщо ж людина – фахівець у сфері медицини, то він, окрім профільної освіти, повинен мати додатково ще й економічну, юридичну, управлінську, – коментує Віктор Парамонов.

За його словами, конкурс мають оголосити вже найближчим часом. Орієнтовно результати будуть відомі наприкінці лютого. Переможця затвердять на посаду вже депутати обласної ради.

–  Ми пішли на такий виклик. Вважаю, що це реальний шлях подальшого розвитку служби, її можливостей. Тим паче, що з 2020 року ми  маємо перейти на фінансове забезпечення за виконані медичні послуги. Область нас фінансувати фактично не буде і вже понад 5 місяців ми маємо конкретного замовника послуг – Національну службу здоров’я України. Нам треба підготуватися до самостійної економічної та юридичної діяльності, – говорить в.о. головного лікаря онкодиспансеру.

Він очолює цей медзаклад вже майже 21 рік поспіль. Каже: поки для себе не ухвалив рішення, чи братиме участь у майбутньому конкурсі.

–  Ще вирішую для себе. Термін вже справді довгий. Американці вважають, що якщо людина 8-10 років на одній посаді – то це підозріло. Ти маєш рухатися як не по вертикалі, то принаймні по горизонталі: переїжджати, змінювати місце роботи тощо, –  говорить Парамонов.

Та стверджує, що реформа дає свої хороші результати.

– Поки ж ми змінюємо структуру управління. Запросили професора, доктора медичних наук з ізраїльської клініки. Якщо він успішно пройде стажування, то  було б чудово, аби став медичним директором. Він має досвід роботи з електронними звітами за кожну надану послугу. В Ізраїлі так медицина працює вже давно. А серед працюючих у Черкасах лікарів, я гадаю, що немає жодного, хто має подібний досвід. А ми рухаємося до такого формату. Я знайомий із цією системою завдяки стажуванням за кордоном. Бачив як поляки, естонці це роблять, – говорить лікар.

Додає, що зміни у структурі управління тривають вже рік: ліквідували посаду начмеда, за санепідрежим відповідає заступник лікаря із медсестринства тощо. Окрім того, заклад пройшов Європейську сертифікацію лабораторії.

Шляхом реорганізації пішли ще три обласні медичні установи. Детальніше про це читайте згодом на “18000”.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *