У Черкаській інфекційній лікарні демонструють готовність надавати медичну допомогу в разі виявлення в області коронавірусної інфекції.
Сьогодні представники Черкаської облдержадміністрації разом із журналістами проінспектували медичний заклад.
Пропонуємо відповіді на головні питання, що звучали під час візиту в лікарню.
Яка готовність медичних працівників?
Світлана Волгіна – головний лікар: “Такі події, як з цим чи іншим вірусами, відбуваються кожного року. Тому в лікарні щороку перевіряють готовність медпрацівників. Ми готові надавати таку допомогу в одиночних випадках, якщо хворий прибув із країни, де фіксували такий вірус”.
Як до інфекційної лікарні може потрапити хворий?
Світлана Волгіна: «Хворий звертається до сімейного лікаря, або в територіальний центр екстреної медицини (швидку). Опісля інфекційна лікарня отримує інформацію, що до неї буде доставлений хворий із ймовірним діагнозом коронавірусної інспекції. Інший варіант – хворий, що перебував у країні, де фіксували коронавірус, із симптомами сам може звернутися в інфекційну лікарню».
Як виявляється інфекція?
Юрій Лесюк – профільний заступник голови ОДА: «Є алгоритм діагностики і лікування. Діагностикою займаються лише лікарі. Так, щоб людина сама себе тестувала – такого не може бути. Людина звертається до лікаря, який є інформованим і ознайомленими.
Працює забір біозразків: направляється в лабораторний центр, де визначається причина захворювання. Це триває добу».
Скільки лікарень по області готові приймати?
Юрій Лесюк: «По області визначена політика, як діяти в разі виявлення. Є заклади у Черкасах та в Умані, якщо буде підозра цю хворобу. Якщо кількість хворих, не дай Бог, буде рости – є можливість перепрофілювати відділення інших лікарень».
Журналістам продемонстрували один з приймальних боксів (у Черкасах їх 17, в Умані – 12), спеціальні захисні костюми для медиків та розповіли про алгоритм дій із пацієнтом, в якого запідозрять інфекцію.
Все це можна переглянути у стрімі нашого видання:
😀😀😀😀😀