У Черкасах триває збір пропозицій щодо перейменування вулиць і провулків

Топонімічна комісія визначила більше 120 черкаських вулиць, провулків та алей, яким можуть дати нові назви.

Згідно із розпорядженням міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, від 20 липня в місті триває громадське обговорення перейменування черкаських топонімів.

Містяни можуть подати свої пропозиції впродовж двох місяців: до 23 вересня. Нині, у зв’язку з воєнним станом, громадське обговорення проходить шляхом електронної консультації та в письмовій формі. Топонімічна комісія приймає листи через канцелярію чи відділ звернень міської ради або ж на електронну адресу.

Станом на сьогодні на ім’я міського голови Анатолія Бондаренка та ім’я голови топонімічної комісії Сергія Тищенка надійшло 14 листів-звернень з пропозиціями містян про перейменування. Деякі з них відправили на доопрацювання через відсутність належного обґрунтування пропозиції або помилки в її оформленні.

До 7 жовтня, за словами заступника начальника управління інформаційної політики Олексія Дубового, комісія підготує звіт про проведення громадського обговорення. У ньому зафіксують всі пропозиції та оприлюднять його на сайті Черкаської міської ради.

Громадське обговорення є другим етапом процесу перейменування топонімів Черкас. Остаточні рішення про перейменування вулиць розглянуть на сесії Черкаської міської ради.

Загалом це наймасштабніше перейменування за останні 6 років: понад 120 вулиць, провулків, узвозів, алей міста пропонується переназвати чи найменувати нові вулиці Черкас».

Уперше масштабне перейменування відбулося 2016 року після ухвалення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Тоді нові назви вулиць і провулків міста були затверджені рішеннями Черкаської міської ради, розпорядженнями міського голови Черкас та голови обласної державної адміністрації.

Ознайомитися з переліком об’єктів топоніміки міста, яким пропонують дати нові назви, можна за посиланням.

Пропозиції чи зауваження можна подати до 23 вересня 2022 року у відділ підтримки громадянського суспільства за адресою: м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, каб. 701; тел. 33-12-43 або ж через електронну пошту e-mail: vpgs-ck.ua@ukr.net.

Пропозиції (зауваження) подаються із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, з обґрунтуванням поданих пропозицій (зауважень).

Як повідомляв “18000”, за добу черкасці підписали петицію про перейменування краєзнавчого музею в честь героя.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини