У Черкасах триває збір пропозицій щодо перейменування вулиць і провулків

Топонімічна комісія визначила більше 120 черкаських вулиць, провулків та алей, яким можуть дати нові назви.

Згідно із розпорядженням міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, від 20 липня в місті триває громадське обговорення перейменування черкаських топонімів.

Містяни можуть подати свої пропозиції впродовж двох місяців: до 23 вересня. Нині, у зв’язку з воєнним станом, громадське обговорення проходить шляхом електронної консультації та в письмовій формі. Топонімічна комісія приймає листи через канцелярію чи відділ звернень міської ради або ж на електронну адресу.

Станом на сьогодні на ім’я міського голови Анатолія Бондаренка та ім’я голови топонімічної комісії Сергія Тищенка надійшло 14 листів-звернень з пропозиціями містян про перейменування. Деякі з них відправили на доопрацювання через відсутність належного обґрунтування пропозиції або помилки в її оформленні.

До 7 жовтня, за словами заступника начальника управління інформаційної політики Олексія Дубового, комісія підготує звіт про проведення громадського обговорення. У ньому зафіксують всі пропозиції та оприлюднять його на сайті Черкаської міської ради.

Громадське обговорення є другим етапом процесу перейменування топонімів Черкас. Остаточні рішення про перейменування вулиць розглянуть на сесії Черкаської міської ради.

Загалом це наймасштабніше перейменування за останні 6 років: понад 120 вулиць, провулків, узвозів, алей міста пропонується переназвати чи найменувати нові вулиці Черкас».

Уперше масштабне перейменування відбулося 2016 року після ухвалення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Тоді нові назви вулиць і провулків міста були затверджені рішеннями Черкаської міської ради, розпорядженнями міського голови Черкас та голови обласної державної адміністрації.

Ознайомитися з переліком об’єктів топоніміки міста, яким пропонують дати нові назви, можна за посиланням.

Пропозиції чи зауваження можна подати до 23 вересня 2022 року у відділ підтримки громадянського суспільства за адресою: м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, каб. 701; тел. 33-12-43 або ж через електронну пошту e-mail: vpgs-ck.ua@ukr.net.

Пропозиції (зауваження) подаються із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, з обґрунтуванням поданих пропозицій (зауважень).

Як повідомляв “18000”, за добу черкасці підписали петицію про перейменування краєзнавчого музею в честь героя.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *