У Черкасах відбулись рекордні торги. За земельний масив влада отримає понад 100 млн гривень

18 вересня відбувся аукціон з продажу третьої земельної ділянки поблизу набережної Дніпра, виставленої на продаж Черкаською міською радою.

За майже гектар коштовної землі місцева влада може отримати 60 мільйонів гривень. Таку сума запропонувала компанія, яка належить скандально відомому бізнесмену Альберту Норченку.

Відповідна інформація міститься на сайті “Прозорро.Продажі”.

Потенційним власником земельної ділянки, призначеної під багатоквартирну забудову, може стати компанія “Будмайлінг”, бенефіціарним власником якої є Альберт Норченко. Саме ця компанія в результаті торгів запропонувала найбільшу ціну, а саме трохи більше 60 млн гривень.

Компанії Норченка вдалося випередити іншого реального конкурентна – компанію “Волинські Активи ХХІ”, бенефіціаром якої є впливовий хмельницький бізнесмен та політик, народний депутат України Сергій Лабазюк. Він представляє політичну силу “За майбутнє”, очільником якої на Черкащині є міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Саме компанія Лабазюка перед цим викупила інші дві ділянки поряд, заплативши за них 50 млн гривень.

Ймовірно, компанія Лабазюка планувала отримати контроль над всім земельним масивом із трьох ділянок, які почергово виставлялися на аукціон. Зазначимо, що до цього компанії Лабазюка не були помічені у будівельному бізнесі Черкас та регіону. 

Водночас найбільш комерційно привабливу ділянку на умовній першій лінії може викупити саме компанія Норченка. Зазначимо, що окрім компанії переможця, афілійованої із Норченком, у торгах брала участь ще одна компанія, бенефіціаром якої є цей бізнесмен. Мова про товариство “Лідербудпостач”. Це може бути прямим порушенням закону “Про захист економічної конкуренції”, а саме узгодженими антиконкурентними діями, направленими на викривлення результату торгів.   

Після підписання відповідної угоди та сплати коштів загальна вартість трьох ділянок на розі вулиць Героїв Дніпра та Козацької складе понад 100 млн гривень. Мова про масив площею у три гектари землі.

Зазначимо, що відповідні земельні торги стали організовуватися місцевою владою відносно нещодавно. До цього, задля уникнення конкуренції, використовувалася комунальна прокладка “Черкасиінвестбуд”. Підприємство передавало ділянки поряд фактично за безцінь наближеним до влади забудовникам. Серед ймовірних бенефіціарів діяльності “Черкасиінвестбуд” – місцеві бізнесмени та політики.

Детальніше про це дивіться у розслідуванні

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”


Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *