У Черкасах відбувся прем’єрний показ фільму «Крути 1918»

Минулої п’ятниці в кінотеатрі «Україна» презентували історичну стрічку «Крути 1918», присвячену 101-ій річниці бою під Крутами.

Про це інформує прес-служба Черкаської міської ради.

Зйомки фільму за сценарієм Костянтина Коновалова стартували у вересні 2017 року в Межигір’ї та продовжувалися здебільшого в Києві. Саму станцію Крути, яка розташована в Чернігівській області, знімали у селі Сигнаївка, на Черкащині.

Перед показом картини на великому екрані глядачі мали нагоду поспілкуватися з творчою групою – режисером Олексієм Шапарєвим та виконавицею головної жіночої ролі Надією Коверською.

– Мені б дуже хотілося, аби фільм торкнувся до душі кожного з глядачів, – говорить режисер. – Щоб школярі, їхні батьки, які переглянуть стрічку, залишили у своєму серці спогади про трагічні сторінки в українській історії. Аналізували її. Намагалися уникати помилок минулого.

Режисер зізнається, що свідомо уникав кривавих сцен, щоб фільм могли переглядати школярі.

Головну жіночу роль – Софію – у стрічці зіграла уродженка Черкас Надія Коверська. Розповідає: їй, як і більшості молодих акторів, було не складно вживатися в роль. Дівчина провела паралель із сучасною Україною.

– Тоді це були молоді люди, і зараз це – молоді люди, тоді вони боролися за свою країну і незалежність, так і зараз ми за це боремося. Як тоді різні люди боролися за владу, так і зараз мають місце такі факти, – говорить Надія Коверська. – Софія – це збірний образ жінок, які могли жили в той час в Україні. Вони хотіла іншого для своєї держави. Ми з нею схожі за мотивацією.

Надія Коверська розповіла і про те, що сцену розстрілу хлопців, які потрапили в полон до «червоної армії» знімали в сильний мороз – мінус 20.

У майбутньому, зізнається Надія Коверська, планує знімати власне кіно. Зокрема, хотіла б взятися за екранізацію українських романів.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *