Зоомагазин Леопольд

У Черкасах понад 40 військових підтримали акцію до Всесвітнього дня донора

черга із військових на здачу крові

Черкаська станція переливання крові спільно з командуванням 15 мобільного прикордонного загону організували акцію до Всесвітнього дня донора, який відзначають 14 червня. Акція відбулася в Черкаській обласній лікарні.

Про це повідомляє кореспондент “18000”.

– До Дня донора таку акцію у Черкасах організували вперше. Загалом наші військові регулярно здають кров безпосередньо на пунктах у зоні бойових дій, – зазначив начальник служби охорони здоров’я 15 мобільного прикордонного загону Олександр Солобчук. 

Олександр Столобчук

Як додав пан Олександр, військові долучилися до акції за власним бажанням. Наразі прикордонний загін виконує бойові завдання на Харківщині, тому вони постійно потребують крові для переливання.

–  Кров потрібна всім. Військовим насамперед, тому що хлопців поранених привозять і їм потрібна допомога. До війни я також здавав кров, тому для мене це звична справа, – розповів військовий прикордонного загону Олександр Воробйов. 

військовий Олександр Воробйов

До акції долучилися понад 40 військовослужбовців. Кожен пожертвував близько півлітра крові.

черга в коридорі

– Змін після здачі крові майже не відчуваю, бо роблю це не вперше. Вона завжди потрібна. Треба усвідомлювати реалії нашого часу – війна, поранення, тому кожна здача крові – чиєсь врятоване життя, – наголосив старший офіцер штабу Анатолій Голець.

військовий Анатолій Голець

військовий під час здачі крові

Трансфузіологиня Олена Кожем’яка розповіла, що акція дуже необхідна, адже кількість пацієнтів, які потребують переливання крові, з часом зростає. За її словами, у довоєнний час було достатньо до 1000 донорів на рік, наразі – 2000.

– Зараз ми маємо 900 таких донорів, цього недостатньо. Якщо говорити про групи крові, то потрібні всі, – зазначила Олена Кожем’яка.

лікарка-трансфузіологиня

Кров у відділенні трансфузіології можна здати в будні дні до 11:00 години. Спочатку вас обстежують, а потім відбувається донація. Після процедури всі донори мають можливість для енергетичного балансу з’їсти шоколад і випити сік.

шоколад та сік

Нагадаємо, 21 вересня 2023 року Черкаську обласну станцію переливання крові очолив Ярослав Березань.

*Реклама

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *