У Черкасах спрощують звільнення директорів комунальних підприємств (доповнено)

На засідані виконавчого комітету Черкської міської ради підтримали проєкт рішення “Про внесення змін до форми контракту з керівником комунального підприємства Черкаської міської ради”. 

За це проголосували всі присутні члени виконкому: мер Анатолій Бондаренко, секретар міськради Юрій Тренкін, а також заступники Бондаренка Віктор Беззубенко, Анастасія Чубіна, Марина Гаркава.

Відповідно до тексту проєкту, що є у розпоряджені редакції “18000”, виконавчий комітет в одноосібному порядку хоче змінити вже укладені трудові угоди з очільниками комунальних закладів, розширивши причини для їхнього звільення. Зокрема мова про так звану втрату довір’я до очільника організації з боку органу управління.

Відповідно до статутів більшості комунальних підприємств та закладів, їхнім органом управління визначено профільні департаменти Черкаської міської ради. У разі ухвалення рішення та його імплементації у чинні трудові контракти звільняти директорів будь-яких комунальних підприємств зможуть очільники тих чи тих департаментів, до терміну дії контракту, за умов “втрати до них довір’я”. Підстави для втрати цього “довір’я” проєктом не визначені. 

Зазначимо також, що одностороння зміна умов трудових договорів та контрактів передбачена виключно у ситуацїі зміни істотних умов праці. Разом з тим відповідно до статутів більшості комунальнаних підприємств орган управління та засновник комунального підприємства не може втручатися в його управлінську та господарську діяльність, а директор підприємства може бути звільнений з посади до закінчення строку за умов, що передбачені в контракті, згідно з чинним законодавством України, та/або за повторне недотримання в своїй роботі положень цього статуту.

Додамо, що появі цього проєкту рішення передував конфлікт довкола посади директора комунального підприємства “Черкасиводоканал”, що після проведення виборів та зміни виконавчого комітету піддається критики з боку керівництва міста та частини політичних сил. Сьогодні працівники підприємства проведуть попереджувальний страйк з недопущенням тиску на підприємство. 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Что-то мне это не нравится. Зачем делать то что никто не просит. Наберут потом не компетентных людей и сразу надо будет тарифы повышать или ещё что-то в этом духе.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *