У Черкасах завершився новий сезон Masters Academy. Чим він запам’ятався?

Вісім суспільно корисних проєктів у різних сферах життя, 41 успішний випускник та понад 80 тисяч грн для опікового відділення Першої міської лікарні. Усе це – про цьогорічний сезон Masters Academy, який нещодавно добіг кінця. За 8 місяців молоді ІТ спеціалісти з Черкас не лише здобули нові теоретичні знання, а й змогли реалізувати їх на практиці.

“18000” розповідає, чим запам’ятався цьогорічний сезон Masters Academy.

Набір на новий сезон освітніх курсів стартував ще минулого року. Черкащани могли податися на навчання за п’ятьма напрямками – Front-end Advanced, QA Advanced, DevOps, Ruby та Node.js. Загалом заявки на участь надіслали 154 особи, серед яких як студенти, так і світчери та ті, хто вже працював у сфері ІТ. Традиційно, аби стати студентом, потрібно було заповнити форму англійською мовою, виконати тестове завдання та зробити черіті внесок – перерахувати певну суму на благодійність. Саме завдяки останньому пункту вдалося придбати операційне обладнання для опікового відділення Першої міської лікарні.

Стартували курси в жовтні 2020-ого й тривали до травня цього року. За цей час студенти змогли здобути нові теоретичні знання та реалізували їх на практиці. Для цього не лише виконували “домашку”, а й створили власні проєкти, що можуть вирішувати реальні проблеми черкащан.

– Цього сезону нашою родзинкою стало те, що ми запустили курс Design Thinking, який є поширеним у бізнес-школах. На ньому допомагали студентам самим приходити до ідей соціально корисних для Черкас проєктів, – розповідає координатор Masters Academy Анастасія Михайлович

Як наслідок, студенти презентували 8 робіт, серед яких сервіси для сфер медицини, освіти, туризму, екології, культури, а також інклюзивності та допомоги тваринам. Для цього ІТ спеціалісти самоорганізовувались у команди й реалізували ідею у супроводі менторів Masters Academy. 

Зокрема, студенти створили сайт для пошуку подій та місць відпочинку в Черкасах – аctivity.ck.ua. Сервіс дозволяє не лише знаходити цікаві заходи чи локації, а й створювати власну шкалу дослідження міста, позначаючи місця, де ти вже був і які плануєш відвідати.

Ідея такого проєкту виникла через відсутність ресурсу, який сконцентрував би в собі всі можливі варіації відпочинку в Черкасах: від івентів до закладів харчування та місць активного відпочинку. Зараз розробники планують розширити сайт і запустити його для черкащан й туристів. 

Готують до запуску студенти Masters Academy й ще один проєкт – направлений на підвищення рівня інклюзивності в місті сайт Helper4u”. Його творці створили карту доступності Черкас для людей з інвалідністю. Крім цього, сайт допомагає скласти маршрут містом, враховуючи доступні та недоступні місця: від державних установ до магазинів та тротуарів. Також “Helper4u” має кольорові схеми для людей із порушенням зору та можливість адаптації шрифту. 

Як зазначають розробники, головна ціль їхнього проєкту – показати, наскільки Черкаси є пристосованими для життя людей з інвалідністю та звернути увагу міської влади на проблемні місця й у подальшому зробити їх інклюзивними. 

Мріють, аби жителі Черкас стали екосвідомими, творці сервісу Sort it”. Реалізований за допомогою двох телеграм-ботів він надає можливість швидко знайти пункт прийому сміття та заробити й витратити накопиченні за його здачу бали. 

Створювали студенти й проєкти для допомоги волонтерам. Зокрема, сайт “Help animals”. Ресурс допомагає притулкам для тварин організувати ведення інформації про підопічних та оперативніше знаходити нових власників для них. Також сервіс дозволяє інформувати волонтерів про знайдених безпритульних тварин і навпаки – залишати заявки охочим взяти собі домашнього улюбленця.

Нині задля реалізації кількох створених студентами проєктів вже ведуться переговори з обласною владою та волонтерами. 

Загалом же найбільш чітко цьогорічний сезон може ілюструвати кількість студентів, які успішно завершили курси, а це – 41 особа. 

Нині частина із студентів уже реалізує засвоєнні знання в різних ІТ компаніях міста. Так, п’ятеро випускників приєдналися до команди Master of Code, а ще близько п’яти осіб отримали оффер від інших компаній у процесі навчання. Крім цього, близько 10 осіб нині перебувають в процесі інтерв’ю.

***

Masters Academy – освітній благодійний проєкт, створений IT-командою Master of Code Team. У межах проєкту ментори проводять курси з різних технічних напрямків. А головною метою є створення позитивного впливу на місто: корисні для суспільства випускні роботи студентів, підтримка ІТ-спільноти та благодійна допомога обраному проєкту.

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *