Черкаські студенти дають друге життя стареньким «Запорожцям». Спочатку їх ремонтують, а потім – змагаються на цій раритетній техніці.
Усе – в межах проекту “Автоакадемія”, засновником якого є Автомобільний клуб «Черкаси» та Автомобільна федерація України спільно з Управлінням освіти та науки Черкаської ОДА.
Мета проекту – не лише виховати зі студентів майбутніх автоспортсменів, а й навчити їх відповідально працювати в команді та відстоювати честь свого навчального закладу.
– Учасниками проекту є навчальні заклади області. Учні та викладачі формують команди, до складу яких входять пілоти, механіки та менеджери. Разом вони готують авто до перегонів, працюють над його технічним оснащенням та брендуванням. Звісно, ми максимально намагаємося їм допомагати, – говорить представник Автомобільного клубу «Черкаси» Сергій Гусєв.
Усі команди в рівних умовах, адже змагаються на «Запорожцях», їх купує або бере в користування кожен навчальний заклад окремо. А студенти разом із викладачами вже працюють над тим, аби ця раритетна техніка не просто їхала, а й склала конкуренцію іншим.
– Ми хочемо, щоб пілоти навчились вправно керувати автомобілем, а механіки – добре ремонтувати його. Менеджери команд повинні працювати як над оздобленням авто, так і над пошуком спонсорів чи партнерів,- додає Гусєв.
У цьогорічному сезоні до проекту «Автоакадемія» долучилося шість навчальних заклади області. Це Черкаський політехнічний технікум, Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області, Канівське вище професійне училище, Буцький політехнічний професійний ліцей, Черкаський автодорожній ліцей та Звенигородський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів.
Протягом сезону кожна команда має можливість випробувати свого «залізного коня» та власні сили у чималій кількості автомобільних дисциплін – слалом, тайм аттак, гірський підйом та ралі.
Минулих вихідних стартував перший етап змагань «Автоакадемії» і команди на своїх «Запорожцях» пройшли випробування з дисципліни тайм аттак – кільцевих перегонів на швидкість.
Команда із Звенигородського центру до проекту долучилась лише цьогоріч. 18-річний пілот Олександр Гулько каже, що для нього, передусім, важлива не перемога, а участь.
– Автомобілі – це моє хобі. Та й навчаюся я на водія. До змагань особливо не готувався, було лише кілька пробних заїздів. Машину таки ремонтували, я сам доклав до цього чимало зусиль, – каже Олександр.
А от команда із Канева у проекті уже два роки. Минулого разу вони себе так зарекомендували, що навіть знайшли партнера за цей час і безпосереднього під час першого етапу встигли підписати угоду про співпрацю.
Організатори ж додають, що брати участь у перегонах можуть не лише навчальні заклади, а й всі, хто має «Запорожця». Для цього паралельно з «Автоакадемією» буде додатковий залік для всіх охочих.
Наступний етап проекту – вже в червні.