У Черкаській області не допустили на продаж 55 кг полуниці

На Черкащині не допустили до реалізації 55 кг полуниці через її невідповідність вимогам.

Про це повідомили в пресслужбі Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Упродовж року в області провели 709 лабораторних досліджень зразків полуниці. “Неправильна” ягода може бути нестиглою, перестиглою або вирощеною із застосуванням великої кількості хімікатів.

плодоніжка

Плодоніжку полуниці потрібно порівняти з розміром її плоду. Надто розвинена плодоніжка свідчить про значну кількість азотних добрив, внесених під кущ ягоди.

Якщо в ягоди немає плодоніжки, вона може швидко зіпсуватися. Також не купуйте полуницю з ніжкою, яка висохла, бо таку ягоду могли зберігати протягом тривалого терміну.

Листочок на плодоніжці має бути зеленим.

розмір ягоди

У різних сортів полуниці різні розміри. Щоправда, дуже велика полуниця може бути штучно накачана водою.

Також потрібно звернути увагу на зберігання ягоди, якщо вона пом’ята – то скоро почне гнити.

Яскраво-червоний колір

Полуниця дуже світлого відтінку може бути недозрілою, але якщо вона дуже темна – її теж не варто купувати. Є ймовірність, що її пофарбували, щоб вона була більш привабливою для покупців. Найкориснішою і найсмачнішою полуницею буде ягода з яскраво-червоним кольором і невеликим блиском.

Насичений аромат

Якщо майже немає аромату, то полуниця містить велику кількістю хімікатів. Якщо ягоду виростили у природний спосіб, то в неї має бути насичений запах. Присмак металу свідчить про те, що в полуниці є нітрати.

У Держпродспоживслужбі радять черкащанам купувати полуницю тільки на легальних ринках, у магазинах чи супермаркетах, де всі товари мають проходити обов’язкову перевірку.

Нагадаємо, черкащанам дали поради, як обрати правильне морозиво.

Оперативно повідомляємо про новини й повітряні тривоги. Наш вайбер-канал ТУТ

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

2 Коментарі

  1. Колір і блиск,а також розмір полуниці залежать від сорту самої полуниці,,,,тому в певній мірі я не згідна з тим що тут написано,,,,сама вирощую ці смачні ягоди понад 20 років а тому випробувала дуже багато сортів полуниці.

    1. Повна маячня я вирощую полуницю більше 15 ти років і колір і смак і розмір залежать від сорту,ну воно і недивно диванні експерти які нічого не розуміють зато вони можуть давать поради аж смішно.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.