Розпочинати навчальний рік в області планують у звичайному режимі. Проте, як відбуватиметься навчання згодом, залежить від епідеміологічної ситуації.
Про це розповіла начальниця відділу дошкільної і загальної середньої освіти Управління освіти і науки Черкаської ОДА Людмила Гордуновська.
За її словами, Міністерство освіти і науки України рекомендує три варіанти початку навчального року.
Перший: низький рівень захворюваності, «зелений» рівень епідемічної небезпеки. Дозволено відвідувати заклади освіти у звичайному режимі. Може бути «змішане» навчання (дистанційно та з дотриманням правил дистанціювання та гігієни).
Другий: середній рівень захворюваності, «жовтий» і «помаранчевий» рівні епідемічної небезпеки. Дозволено відвідувати заклади освіти у звичайному режимі. Може бути «змішане» навчання.
Відвідування закладів освіти може бути заборонено, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом із підтвердженим випадком COVID‐19 перебуває більше, ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти. У такому випадку освітній процес у загальній середній та спеціальній освіті забезпечується дистанційно.
Третій: високий рівень захворюваності, «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Відвідувати навчальні заклади заборонено, крім закладів дошкільної освіти та учнів 1–4 класів закладів середньої освіти.
Освітній процес відбуватиметься в різний спосіб. Початкова школа – очне або «змішане» навчання. Базова та профільна середня освіта – дистанційно.
– Уже розробили графіки та рекомендації щодо відвідування закладів відповідно до рівня епідемічної небезпеки. Заклади освіти забезпечені засобами дезінфекції, індивідуального захисту, термометрії. Розроблені графіки прибирання та провітрювання приміщень, – додала Людмила Гордуновська.
Як писав «18000», пандемія може тривати ще від двох до п’яти років.
Також новини «18000» є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.



