У черкаських школах більше не вивчатимуть російську мову

Фото: amazing-ukraine

У новому навчальному році в школах Черкас не передбачено вивчення російської мови. 

Про це повідомили в пресслужбі департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР.

– У новому навчальному році в жодній з черкаських шкіл не передбачено навчання учнів російською мовою, а також вивчення російської мови як предмета чи факультативно. Окрім цього, певні зміни відбудуться у викладанні багатьох шкільних предметів, – розповіла заступниця міського голови Анастасія Чубіна. – Все це – відповідь на виклики, що виникли у зв’язку з повномасштабною збройною агресією російської федерації проти України.

Зокрема, у навчальні програми предметів “Історія України”, “Всесвітня історія” для 6-11 класів та інтегрованого курсу “Історія: Україна і світ” (10 клас) внесено зміни з урахуванням нових історіографічних напрацювань. Наприклад, пропонують погляд на СРСР як на державу імперського типу. Оновлено перелік термінів і понять, як “русскій мір”, “рашизм”, уточнено контекст застосування поняття “колабораціонізм”.

У змісті навчальної програми предмета “Захист України” посилено військово-патріотичну складову, переглянуто та доповнено теми розділів з вогневої підготовки, домедичної допомоги та цивільного захисту.

У програмі предмета “Основи здоров’я” додано питання, що пов’язані з ризиками воєнного часу, зокрема: сигнали оповіщення населення, дії під час повітряної тривоги, обстрілу, надійне і ненадійне укриття, протимінний захист та поводження з вибухонебезпечними і незнайомими предметами, надання домедичної допомоги та психологічної самодопомоги тощо.

Зміст програми з основ правознавства, громадянської освіти розширено вивченням питань, пов’язаних з правами людини, з російсько-українською війною та доповнено інформацією щодо Міжнародного гуманітарного права.

Відповідно до оновленої програми предмета “Зарубіжна література” замість російських, вивчатиметься творчість таких письменників, як Жан де Лафонтен, О. Генрі, Анна Ґавальда, У. Старк, Джон Бойн, Е. Шмітт, Йозеф Рот, А. Гранах тощо.

Водночас школярі вивчатимуться твори письменників, які писали російською мовою, але життя та творчість яких були тісно пов’язані з Україною, – М. Гоголя, В. Короленка (за вибором вчителя), твір М. Булгакова “Собаче серце” (твір вивчається за вибором учнів і вчителя). У списку творів для додаткового читання залишено для вибору вчителем твори Ільфа і Петрова (“12 стільців”) та А. Кузнецова (“Бабин Яр”). Також визнано доцільним залишити вивчення творів кримськотатарського письменника Т. Халілова.

Нагадаємо, черкаські бібліотеки збирають книги українських авторів до Дня Незалежності.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *