У черкаському “Голосі” розповіли, чому розкололася фракція: версії різні

Фото з “Інстаграм”

У фракції партії “Голос” у Черкаській міській раді в унісон з її лідером Віктором Євпаком нині голосують лише два депутати. Пояснення “розколу” в політичній силі звучать різні.

Про це йдеться у матеріалі “18000” “Війна і мир”: черкаська політика протягом 2022-24 років.

Зараз з Євпаком голосують лише двоє народних обранців: Сергій Шмиголь та Володимир Друмашко. Жіноча половина фракції (Надія Івашкова, Катерина Холупняк та Валерія Шинкарьова) дрейфувала до “сфер” інших політсил. Араік Мкртчян всіх зараховує до своїх, а Віктор Євпак, наприклад, вважає, що Шинкарьова “орієнтується” на команду Бондаренка.

Коли йдеться про причини такого кардинального розриву, то вони звучать різні. Віктор Євпак говорить, що відхід жінок – це їхнє загальне небажання переходити у “жорстку опозицію”.

“Тригером стала поведінка міського голови і більшості у лютому 2023 року при прийнятті бюджету розвитку, де було ганебне ставлення до військових і ЗСУ. Я бачив, при бюджеті, який виріс завдяки військовому ПДФО, ми віддавали 50-60 млн грн. 

Тоді я змусив членів своєї фракції порізати на половину їхні пропозиції і направити кошти на ЗСУ. На сесії наша фракція передбачила 30 мільйонів. Далі всередині року, коли йшов секвестр бюджету, ми ще прийшли з пропозиціями. Від всіх наших пропозицій відмовитися, і ще додали з інших статей бюджету, загальна сума вивільнення десь 400 мільйонів. Дівчатам це не сподобалося. Я говорю про Надю, Катю і Валерію. Їм не сподобалося, що я це робив силою вмовляння. Я сказав, що іншого варіанту немає, я як лідер говорю, що буде так. Почалися образи.

Жорстка опозиція – це емоційно і важко. Дівчата вирішили, що не хочуть цим займатися. Вони у фарватері більшості і міського голови. Далі вони підтвердили це своїми голосуваннями, багато ганебних голосувань”, – розповідає Віктор.

Водночас інші депутати говорять, що каменем спотикання для цілісності фракції нібито стала дискусія щодо фінансування конкретно одного з “інфраструктурних об’єктів” в місті.

Віктор має бути вдячним, що завдяки тривалому обговоренню фракцією пропозиції спрямувати 80 млн на цей обʼєкт, кінцева пропозиція була змінена – на допомогу програми підтримки ЗСУ. Вдячним, а не поливати брудом з кожної праски, публічно і не публічно”, – каже один (одна) з депутатів.

“Ми поговорили з Віктором тет-а-тет, в нас немає претензій один до одного. Це моя особиста думка. Інше я коментувати не буду”, – пояснює Валерія Шинкарьова.

Прочитати текст повністю можна ТУТ.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

коментарі
2 Коментарі
  1. Цитата: “Дівчатам це не сподобалося. Я говорю про Надю, Катю і Валерію. Їм не сподобалося, що я це робив силою вмовляння. Я сказав, що іншого варіанту немає, я як лідер говорю, що буде так… Почалися образи.”

    Це ж треба дівчатам не сподобалась Вітіна “сила вмовляння” і вони почали ображати малого Вітюню :)))) Не фракція, а дєтскій садік :))))

  2. Холупняк ну дуже вже агресивна,краще вже без неї.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *