У черкаському онкодиспансері будують бункери для лінійних прискорювачів (ФОТО)

бункер для лінійного прискорювача, онкодиспансерУ Черкаському обласному онкологічному диспансері будують два бункери для лінійних прискорювачів. Завершити будівництво планують до літа цього року.

Бункери для двох прискорювачів, питання про придбання яких досі обговорюється, розташують у реконструйованому рентгенологічному центрі диспансеру. Загальна площа, на якій ведеться будівництво, складає близько 500 кв. метрів.

За словами директора закладу Віктора Парамонова, приміщення матиме три входи через захисні повороти, які міститимуть декілька зон захисту. Безпосередньо в бункерах, де планують розташувати прискорювачі, будують стіни з товщиною бетону до 1 метра. Це роблять для безпеки, оскільки таке обладнання має вимоги до його розміщення.

– Тут буде опромінюватися пухлина з лікувальною метою з найбезпечнішими умовами для пацієнта, адже опромінення дуже шкідливе й від нього можна померти. Тому найбільш точні й безпечні апарати для проведення цього – лінійні прискорювачі, – говорить Віктор Парамонов.

Він додає: такі апарати є коштовними. Так, вартість одного лінійного прискорювача може сягати 60-100 млн гривень.

– Із весни вже потрібно думати про апарати, шляхи їхньої поставки та виробників. Нині такі прискорювачі виробляють в Америці та Швеції. Третіх виробників не існує. Є близько півтора десятки апаратів на вибір різної вартості та комплектації, – зазначає Парамонов. – Є питання, за які кошти їх буде придбано: державного чи місцевого бюджету, шляхом співфінансування чи в лізинг або інший спосіб.

Загалом на сьогодні лінійних прискорювачів в Україні є лише два: у приватному закладі Кропивницього та в “Охматдиті”. У зв’язку з цим нині лікарі онкодиспансеру вимушені платити більше 210 тисяч грн за опромінення скелету одного пацієнта для його подальшої підготовки до трансплантації кісткового мозку.

Як писав “18000”, розмови про будівництво бункерів для лінійних прискорювачів та купівлю відповідного обладнання розпочалися в Черкасах ще в 2021 році. Стартувати відповідне будівництво мало в 2022-ому. Споруду планували облаштувати так, щоб можна було встановити лінійний прискорювач будь-якої моделі.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 6000!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
5 Коментарів
  1. скільки зброї можна було б придбати на ці кошти під час війни? на скільки днів можна прискорити закінчення війни?

    1. Дозвольте з вами не погодитись,
      лінійний прискорювач необхідний ,не треба буде їхати на лікування в Київ чи Кропивницький.От тільки б ціну за таке лікування якби зробили поменше,а то так дорого.
      Дуже багато людей з онкологією в теперішній час не зможе оплатити захмарні ціни.А до перемоги ми прийдемо рано чи пізно,треба надіятися,що у нас буде мир на Україні.і за онкохворих не забувать.

    2. Онкобольные хотят жить и время для них очень важно. Среди воинов выявили тоже очень много онкозаболеваний и им тоже нужно лечиться. А делить украинцев на здоровых и больных, прикрываясь войной, самое последнее дело. Нас и так осталось мало-нужно всех спасать, а не только закупать оружие.

    3. Я там лікувався коли мені було 4 роки, потрібна штука, хто не шарить за лімфоми закрийте свої роти, хто зна скільки ще людей скосе, ніхто не застрахований

  2. На даний момент лікування у відділенні променевої терапії є безкоштовним. Лікарня співпрацює з НСЗУ, тому з появою сучасного обладнання ситуація не зміниться.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *