Зоомагазин Леопольд

Вкладаючи кошти в технології, ми забезпечимо кращий рівень медицини в області, – Анатолій Підгорний

Минулого тижня очільник обласної ради Анатолій Підгорний разом із депутатами відвідали Черкаський обласний онкологічний диспансер, аби оглянути матеріально-технічне оснащення закладу, придбане за кошти обласного бюджету. Також ознайомилися із планами розвитку підприємства та першочерговими потребами.

Про це повідомили в пресслужбі обласної ради.

Під час візиту представники обласної ради, оглянули місце, де має будуватися бункер під лінійний прискорювач,  ознайомилися з роботою операційного блоку, лабораторного центру, підрозділів, задіяних у трансплантації стовбурових клітин та органів, блоку гемодіалізу. Окрім цього, відбулась зустріч з двома пацієнтами, яким трансплантовано нирки.


Директор онкодиспансеру Віктор Парамонов детально розповів про проєкт будівництва бункера для нового лінійного прискорювача, який покращить ефективність променевого лікування онкохворих.

– Проєктна документація пройшла експертизу. Відповідно до цього, на території визначили майданчик біля центру радіаційної онкології, бункер буде приєднаний до нього. За словами фахівців, будівництво триватиме 7 місяців. Найголовніше – споруду облаштують так, що можна буде встановити лінійний прискорювач будь-якої моделі. Нині необхідно реалізувати відкриті торги, в яких братимуть участь підрядники, – сказав Парамонов.


– Кошти для виготовлення ПКД на будівництво бункера обласна рада виділяла цьогоріч. Оскільки проєкт вже готовий, то депутати на “бюджетній” комісії запропонували включити будівництво до пріоритетних заходів Програми соціального та економічного розвитку Черкащини на 2022 рік. Її розглянемо на сесії вже 21 грудня. Далі вирішуватимемо питання придбання лінійного прискорювача. Переконаний, що оновлення матеріально-технічної бази наших медзакладів – є одним із пріоритетних завдань обласної ради і, вкладаючи кошти в технології, ми забезпечимо кращий рівень медицини в області, – прокоментував Анатолій Підгорний.

За словами директора онкодиспансеру, серед основних нововведень у закладі – запровадження відео- й аудіо фіксації хірургічних втручань в операційних блоках.

У 2022 році Черкаський онкодиспансер буде першим медичним закладом в області та серед онкологічних лікарень в Україні, що установили таку систему.


– За кошти обласного бюджету, НСЗУ та власні надходження ми закупили спеціальне обладнання. Відтепер весь перебіг операції записуватиметься на сервер і зберігатиметься в архіві. Доступ до відео буде обмежений. Варто зазначити, у камеру потраплятиме лише ділянка, на якій проводитимуть маніпуляції. Запис оперативного втручання забезпечує повну поінформованість та безпеку для пацієнта й лікаря, – пояснив Віктор Парамонов.

Окрім того, за кошти обласного бюджету придбано обладнання для стерилізації інструментів. Тепер працівникам не доведеться робити це вручну і дихати хімічними речовинами для обробки. Таким чином виключили й людський фактор.

Також депутати оглянули апарат для проведення гемодіалізу, на який, за пропозиціями депутатів, виділили кошти з бюджету.

Апарат застосовують для очищення крові пацієнтів. Наприклад, коли лабораторні показники щодо функціонування нирок свідчать про неможливість проведення хіміотерапії, то пацієнтам здійснюють процедуру гемодіалізу і продовжують лікування, не відкладаючи хіміотерапевтичний етап. Також очищення крові проводять реципієнтам, яким виконали трансплантацію нирки.

Гемодіаліз не може бути вирішенням проблеми для хворих з тяжкою нирковою недостатністю – це паліативна допомога. Тому трансплантація нирок – це шанс на повноцінне життя і цей напрямок потрібно розвивати, – пояснив Віктор Парамонов під час зустрічі з двома пацієнтами, яким пересадили нирки. Для одного з них донором стала мама. Вона поділилась своїми думками і враженнями. Іншому пацієнту трансплантували нирку від посмертного донора.

Нині в онкодиспансері провели понад 60 трансплантацій стовбурових клітин кісткового мозку й 13 пересадок нирки. Це стало можливим завдяки потужному лабораторному центру, який, крім основних досліджень, проводить широкий комплекс аналізів для донорів та реципієнтів при пересадці як стовбурових клітин, так і органів.


– Сьогодні  вкотре переконалися, що надання медичних послуг в онкодиспансері – на високому рівні. Від колег-депутатів хочу подякувати Віктору Парамонову, адже завдяки мудрості й наполегливості ви змогли не лише запровадити інноваційні технології, а й розвинути трансплантацію кісткового мозку, пересадку нирок. Своєю чергою ми підтримуємо ініціативи онкодиспансеру, хоч і дороговартісні, але які дають можливість рятувати життя не лише жителів Черкаської області, а й всієї України. Більше того на 2022 рік ми поставили найпріорітетнішими завданнями саме розвиток медицини, – додав депутат Олександр Вельбівець.

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко додав, що депутати, які відвідали онкодиспансер, стали свідками того, що цей заклад забезпечений на достатньому технологічному рівні.

– Більше того, ми бачимо гарні фінансові показники роботи онкодиспансеру. Тож обласна рада зі свого боку надалі підтримуватиме цей лікувальний заклад, – наголосив Роман Сущенко.

Під час візиту депутатів до онкодиспансеру було вручено Почесну грамоту обласної ради завідувачу відділення анестезіології та інтенсивної терапії Станіславу Піньковському. А Віктор Парамонов передав голові обласної ради подяку за ефективну співпрацю.

*Іміджева інформація

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *