У Черкаському онкодиспансері хочуть проводити трансплантацію дітям 

Цього року в Черкаському обласному онкологічному диспансері планують провести трансплантацію дитині.

Про це в коментарі “18000” розповів директор онкодиспансеру Віктор Парамонов.

За його словами, нині лікарі набираються знань та досвіду в інших медичних закладах країни. Крім цього можуть поділитися напрацюваннями й фахівці диспансеру, які вже здійснювали успішні трансплантації кісткового мозку та нирок дорослим. 

– Я думаю, що в цьому році ми трансплантуємо першу дитину. Але діти мають свої особливості, – зазначив Віктор Парамонов. –  Це завжди ризиковано. Між повним знищенням пухлини, і здорового кісткового мозку разом із нею, є період до того, як пересаджений кістковий мозок почне розмножуватися на клітини крові. Це може тривати тиждень чи два. І ось цей період – це між життям та смертю. Ризиковано те, чи пройде його успішно дитина, чи ні. 

Лікар додає, нині на обліку в онкодиспансері перебуває близько трьохсот дітей, які мають рак. Щороку є й діти, які потребують трансплантації. Зараз таких пацієнтів із Черкащини відправляють до “Охматдиту” в Київ. 

Додамо, лише за минулий рік у Черкаському обласному онкологічному диспансері провели більше 30-ти операцій з пересадки стовбурових клітин кісткового мозку та дві пересадки нирок. Здійснили органну трансплантацію тут і на початку цього року.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.