У два рази більше хворих, ніж минулого року: в Черкаській області активізувалась хвороба Лайма

У чигиринця виявили хворобу Лайма

За шість місяців цього року в Черкаській області зареєстрували 116 випадків зараження хворобою Лайма. Це у два рази перевищує минулорічний показник за аналогічний період.

Про це під час брифінгу повідомили головний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач та начальниця управління охорони здоров’я Черкаської ОВА Антоніна Уманець.

Найбільше заражень хворобою Лайма зафіксували в Черкаському районі – 80 % від загальної кількості. Зокрема, у Черкасах зафіксували 48 випадків зараження – це майже половина від загальної кількості захворювань. У Звенигородському районі зареєстрували 11 випадків, у Золотоніському – 4, в Уманському – 9. 

Як пояснив головний санітарний лікар Черкаської області Володимир Папач, ймовірність укусу кліща і зараження хворобою Лайма найвища серед людей, які часто перебувають у парках, лісосмугах, лісах.

– За результатами досліджень встановлено, що 60 % потерпілих отримали укус після перебування на присадибних ділянках, 35 % – у лісопаркових зонах. Укусу кліща не помітили 8 потерпілих, – сказав Папач.

Інкубаційний період хвороби становить від одного до 45 днів, у середньому 7-14 днів. Хвороба Лайма має кілька стадій: рання локалізована, рання дисемінована і пізня. 

– Деякі люди можуть не помітити укусу кліща, перебіг хвороби може тривати без змін на шкірі. Під час першої стадії найчастіше на тілі виникає округла пляма, що розростається. Без лікування стан погіршується: з’являються запаморочення, серцево-судинні блокади. Пізня або клінічна форма може проявитися через місяці чи навіть роки після зараження. Хвороба б’є по нервовій та кістково-м’язовій системах, – пояснила начальниця управління охорони здоров’я Черкаської ОВА Антоніна Уманець.

Хвороба не передається від людини до людини, проте нею можна заразитися повторно. Щеплення від захворювання наразі немає. 

Кліщів, яких виявили у місті Черкаси, зокрема у Сосновому бору та парку Перемоги, у Корсунь-Шевченківському та Чигиринському районі дослідили у лабораторіях. У 15 % з них знайдено збудник хвороби Лайма. 

Для запобігання зараження хворобою Лайма у ОВА громадянам радять:

  • уникати місць, де є висока трава;
  • одягати світлий одяг; 
  • максимально захищати шкіру; 
  • після прогулянки оглядати себе.

Виявивши кліща, його необхідно обов’язково видалити. Швидке видалення кліща знижує ризик зараження. Необхідно це зробити протягом 24 годин. За можливості, його можна доставити на дослідження, щоб підтвердити або спростувати наявність збудника.

Також читайте. Черкащанам не радять іти в протирадіаційне укриття: що робити в разі теракту.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
2 Коментарі
  1. Ну да, до войны все парки Черкас обробдяли от клеща,а теперь гроши на это тупо разворовывают.

  2. Автор каналу давно покусанный и как то живет😅

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *