У фіналі нацвідбору Євробачення виступить уманський гурт. Знайомимо вас із ним

24 січня Суспільне оголосило імена восьми фіналістів Нацвідбору, що 12 лютого змагатимуться за можливість представляти Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення 2022. До списку фіналістів увійшов уманський гурт «Our Atlantic» з піснею «Моя любов».

«18000» поспілкувався із учасниками гурту і розповідає про їхню пісню для Євробачення.

Хто такі «Our Atlantic» та чим вони особливі?

«Our Atlantic» – інді-поп гурт з Умані, що створили 2017 року Віктор Байда (вокал, клавіші, автор музики) та Дмитро Бакал (бас, автор текстів) в Умані. Згодом вони утворили фантастичну четвірку, коли до них приєдналися Сергій Лисов (гітара) та Олексій Биков (ударні).

Свій музичний стиль гурт описує як суміш україномовного інді-попу з елементами диско, фанку та соулу. На такий вибір вплинув вусатий фанк 70-80х років.

Бажання створювати круту музику «забутого», але видатного стилю, що об’єднало цих чотирьох чоловіків 2017 року, переросло у 2 ЕР – «Pillow» (2018 р.) та «Час Розваг» (2020 р.), після другого з яких групу номінували на музичну премію «YUNA  2021» за категорією «Відкриття року».

Що ж означає те «Наша Атлантика»? Ні, це не про привласнювання міфів та легенд, це про намір довести силу української музики, показати, що наша музика не менш якісна за інші, та не потребує іноземних вкраплень.

«Наша Атлантика – це те, що у нас є те ж саме (що й за межами країни, – ред.), просто нам треба не дивитися за ці океани, а подивитись на свій. Ми його ще не дослідили. І взагалі океани малодосліджені, як і наша українська музика. А нам варто зосередитись спочатку на своєму, а потім вже дивитися деінде».

Не фольком єдиним

Фольк – це первинна музична база для українського народу. Але при цьому це не єдиний вартий уваги напрям в багатій українській музичній справі, переконані представники гурту.

Пригадайте, скільки пустих сторінок у вашому закордонному паспорті. І уявіть, що ви кожного року ставите штамп про відвідування однієї і тієї ж країни. Ви насолоджуєтесь, відпочиваєте, але скільки цікавого та незвіданого пропускаєте водночас. Тому гурт «Our Atlantic» вирішив відійти від такого віяння та орієнтується на сучасну поп-музику, водночас спираючись на класику у вигляді вусатого фанку.

У пісенному конкурсі Євробачення гурт бачить можливість заявити про себе та свою прогресивну музику.

Коли минулого року в Україні вирішили не проводити Нацвідбір, гурт випустив альбом «Час Розваг». Але цього року вони зібралися усією командою, щоб вирішити, що вони візьмуть участь у Нацвідборі на Євробачення 2022. І коли зрозуміли, що їхні дедлайни палають, в експрес-режимі створили пісню «Моя любов». І не даремно, адже «Our Atlantic» увійшли з нею до фіналу Національного відбору.

Назва буває оманливою

Якщо ви подумали, що «Моя любов» – це пісня про велич кохання, то вітаємо. Ви помилилися! Ця пісня насправді про аб’юз. Так, цей трек, написаний на тему, з якою опосередковано чи ні могли зіштовхнутися безліч людей – від фізичного до психологічного насилля над людиною. І, як стверджує гурт, ця тема не досить розкрита в плані комунікації, тому їхня участь стане своєрідним кроком до здійснення цього. Також пісня, за словами Дмитра Бакала, відрізняється від 90 % пісень цьогорічного Нацвідбору.

«Моя любов» написана українською мовою. Гурт «Our Atlantic» співатиме українською, оскільки «ми живемо і працюємо в Україні, то саме тут наша зовсім недосліджена Атлантика».

Пісня «Моя любов» поки відсутня у вільному доступі. Її вихід заплановано на 1 лютого.

Що ж буде у фіналі національного відбору України 2022?

Враховуючи, що імена фіналістів Нацвідбору на Євробачення 2022 оголосили 24 січня, то в цієї вісімки учасників буде не так багато часу на підготовку. Також на пресконференції оголошення фіналістів цього етапу конкурсу продюсери повідомили, що кожен виступ буде мінімалістичним та орієнтованим на артиста.

Підготувала Олександра Литвин 

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.