Сьогодні, 19 червня, у приміщенні Антимонопольного комітету працівники СБУ затримали фактичного власника ПП “Полтавабудцентр” Араіка Амірханяна. Компанія підприємця мала ремонтувати фрагмент дороги Київ-Одеса, що пролягає Черкащиною.
Про це пишуть “Наші гроші“.
Подробиці кримінального провадження, в рамках якого затримали Амірханяна, наразі невідомі.
Затримання відбулось у день, коли Тимчасова адміністративна колегія АМКУ наклала 15,6 млн грн штрафу на ПП “Полтавабудцентр” та ТОВ “БК “Дорлідер” за спотворення результатів 17 тендерів Департаменту ЖКГ Миколаївської міської ради.
Як повідомив голова АМКУ Юрій Терентьєв, кожна з компаній отримала по 7,8 млн грн штрафу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Скандальні полтавчани з нульовим капіталом ремонтуватимуть дорогу на Черкащині за сто мільйонів”
Як встановило Миколаївське ОТВ АМКУ, ТОВ “БК “Дорлідер” отримало перемогу на всіх 17 досліджених дорожніх тендерах при конкуренції з “Полтавабудцентром”.
Додамо, що за даними “Прозорро”, згадані компанії розіграли не 17, а загалом 21 тендер, за результати яких, у 2017 році були підписані договори сукупною вартістю 58,24 млн гривень.
У межах проаналізованих закупівель антимонопольники з’ясували, що компанії:
- користувались послугами однієї особи для підготовки кошторисної документації;
- керівником тендерного відділу однієї компанії була донька засновника іншої;
- використовували одну й ту ж саму матеріально-технічну базу;
- мали постійні господарські відносини між собою;
- надавали фінансову допомогу та займи одна одній та пов’язаній компанії;
- наймали на роботу одних і тих же осіб, інколи одночасно;
- використовували одну й ту ж IP-адресу;
- подавали схожі структурно та візуально конкурсні документи, що містили ідентичні мовні помилки.
Також відомо, що під час проведеного обшуку в офісі “Дорлідера” було виявлено печатку та штамп “Полтавабудцентру”.
На ринку ПП “Полтавабудцентр” довгий час вважали “тендерним тролем”. Компанія знесла низку “заточок” тендерних документації САД різних областей, за рахунок яких у кожному з регіонів роками “тендеряться” конкретно визначені підприємства. За фактом знесення цих “заточок” в АМКУ фірма почала отримувати державні підряди, вартість яких із 2016 року по сьогодні сягнула більше 2 млрд грн.
Підприємство неодноразово звинувачували в неякісному виконанні робіт, торік СБУ обшукала його офіс. Однак предметних звинувачень з арештами силовики до цього дня не висували.
Винесення рішення щодо “Полтавабудцентру” та “БК “Дорлідер” у справі про спотворення результатів публічних закупівель означає для компаній трирічний тендерний бан, тобто, – неможливість протягом цього часу брати участь у конкурентних бюджетних закупівлях. Призупинення дії рішення ТАК АМКУ можливе лише за відповідною ухвалою суду у межах позову про скасування спірного рішення.