У Черкаському обласному лабораторному центрі пояснили процес забору та дослідження тестів на коронавірус.
Про це розповідає пресслужба Черкаської ОДА.
Після того, як пацієнт за направленням сімейного лікаря здав тест, матеріал відправляють у Черкаський обласний лабораторний центр. Тож доставка триває протягом одного дня.
– Отримавши біологічний матеріал в обласному лабораторному центрі, фахівець кодує всі зразки, ставить штрих-код на кожну пробірку. Після цього весь матеріал потрапляє до вірусологічної лабораторії, – розповідає керівниця лабцентру Людмила Кравченко.
Далі лаборант класифікує пробірки за категоріями: хворі, з підозрами. Спершу досліджують зразки з носоглоткових змивів хворих людей.
Зразки проходять двоетапну перевірку. Лаборант працює над виділенням РНК, яка є носієм генетичної інформації. Суть методу полягає у виявленні фрагменту РНК збудника, тобто вірусу в пробі. Метод досить складний, але дозволяє виявити вірус навіть, якщо в пробі знаходиться одна молекула його геному. Виділення РНК триває 4-4,5 години.
– Найбільше навантаження покладається на лаборанта, оскільки від нього залежить результат. Головне – увага й совісність, – зауважила завідувачка лабцентру Наталія Федорченко.
Потім зразки поміщають в ампліфікатор. Це спеціальний апарат, який перевіряє, чи є у зразках вірус COVID-19. Ампліфікація триває дві години.
Ще півтори години фахівці оцінюють результати досліджень і вносять їх в базу даних. Після цього отриману інформацію відправляють сімейним лікарям.
У цілому обробка одного зразка триває до 24 годин.