У лабцентрі розповіли, скільки часу потрібно на опрацювання тесту на COVID-19

Фото: “Суспільне”

У Черкаському обласному лабораторному центрі пояснили процес забору та дослідження тестів на коронавірус. 

Про це розповідає пресслужба Черкаської ОДА.

Після того, як пацієнт за направленням сімейного лікаря здав тест, матеріал відправляють у Черкаський обласний лабораторний центр. Тож доставка триває протягом одного дня.

– Отримавши біологічний матеріал в обласному лабораторному центрі, фахівець кодує всі зразки, ставить штрих-код на кожну пробірку. Після цього весь матеріал потрапляє до вірусологічної лабораторії, – розповідає керівниця лабцентру Людмила Кравченко.

Далі лаборант класифікує пробірки за категоріями: хворі, з підозрами. Спершу досліджують зразки з носоглоткових змивів хворих людей.

Зразки проходять двоетапну перевірку. Лаборант працює над виділенням РНК, яка є носієм генетичної інформації. Суть методу полягає у виявленні фрагменту РНК збудника, тобто вірусу в пробі. Метод досить складний, але дозволяє виявити вірус навіть, якщо в пробі знаходиться одна молекула його геному. Виділення РНК триває 4-4,5 години.

– Найбільше навантаження покладається на лаборанта, оскільки від нього залежить результат. Головне – увага й совісність, – зауважила завідувачка лабцентру Наталія Федорченко.

Потім зразки поміщають в ампліфікатор. Це спеціальний апарат, який перевіряє, чи є у зразках вірус COVID-19. Ампліфікація триває дві години.

Ще півтори години фахівці оцінюють результати досліджень і вносять їх в базу даних. Після цього отриману інформацію відправляють сімейним лікарям.

У цілому обробка одного зразка триває до 24 годин.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *