У Міноборони створюють рекрутингову агенцію: хто в ній працюватиме та який алгоритм для захисників

Форма військового

У рекрутинговій агенції, яку планує створити Міноборони, можуть працювати цивільні особи, які знаються у процесах армії. Йдеться про демобілізованих бійців, жінок – родичок військовослужбовців.

Про це розповів уповноважений представник Міністерства оборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець, пише АрміяInform.

— Для людини, яка вагається, чи йти до армії, їй важливо, з ким вона спілкуватиметься спочатку: з військовим чи цивільним, — зазначив Олексій Бежевець. — Ми розуміємо, що в рекрутинговій агенції Міноборони можуть працювати люди, які за певних обставин вже непридатні для військової служби, тобто демобілізовані з різних причин. Але вони розуміють, як працює армія, вони можуть дати відповіді на багато питань. Або жінки — родичі військовослужбовців, які теж мають свій досвід, знають, як все відбувається.

Рекрутера планують навчати: в яких ситуаціях йому доведеться бути, що він має відповідати, як має взаємодіяти.

— Власне, ексклюзив цієї функції (рекрутера, — ред.) у тому, що людина не спілкується по телефону з кадровиком, який сидить за тисячу кілометрів десь. Фізичний контакт, він багато чого дозволяє — поставити всі запитання, з’ясувати. І оцінити людину можна набагато глибше. І пройти тестування, — пояснив представник Міноборони.

Також Олексій Бежевець розповів про модель влаштування на роботу через рекрутингову агенцію. Водночас зауважив, що вона може бути змінена, адаптована під виклики.

— Отже, людина прийшла до місця, де є рекрутери — поспілкуватися, про щось дізнатись. Фізично перший контакт відбувається з рекрутером. Відбувається обмін інформацією, людина отримує відповіді на свої запитання, з’ясовує якісь моменти. І якщо все складається — то людина тут же на місці оформлює перший пакет документів, з яким вона потім йде до ТЦК та СП. Тому що оформлюють людину безпосередньо за всіма процедурами саме там. У нас немає іншої точки входу, крім ТЦК та СП, — пояснив Бежевець.

За його словами, рекрутер супроводжує людину далі по всіх етапах. Він відповідальний за неї.

— Тому що достатньо багато кроків треба зробити на цьому шляху: оцінка, проходження перевірки, медичний огляд… І зрештою після цього є два можливі варіанти. І нині вони обидва працюють. Ми дивитимемося, як саме це робити максимально зручно і для людини, і для частини. Бо наша мета — щоб людина максимально спокійно потрапила на посаду, щоб була навченою, — розповів представник Міноборони.

Варіант перший. З ТЦК та СП людина направляється до навчального центру і проходить базову загальновійськову підготовку. Потім, якщо посада передбачає, проходить фахову підготовку — у цьому ж центрі або в іншому. Після цього людина їде в частину.

Або варіант другий. Це коли людина з ТЦК одразу потрапляє до частини. І військова частина оформлює документи, гарантує, що навчить цю людину. І вже з частини вона їде до навчального центру. Звідти повертається до свого підрозділу.

Крім того, є ще один момент — підготовка. За словами Олексія Бежевеця, якщо людина потрапляє в неякісну систему базової підготовки, то вже на цьому етапі демотивується. Тому нині Міністерство оборони вживає заходи, щоб вплинути на ці процеси, щоб разом з Генеральним штабом забезпечити якісну базову підготовку людей.

Бежевець додав, що з середини 2023 року до армії долучилося нині вже більш ніж пів тисячі підрозділів.

Нагадаємо, раніше від Міноборони підписали договір про співпрацю щодо рекрутингу з організацією Lobby X. Другою платформою стала Work.ua. Також міністерство має співпрацю з Державним центром зайнятості.

Моніторинг ситуації в Черкасах та Україні під час масових ракетних атак. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *