У міжнародному розшуку колишній голова Конституційного Суду, який родом з Черкащини

Оголошено в міжнародний розшук колишнього Голову Конституційного Суду України, черкащанина Олександра Тупицького.

Про це повідомили в пресслужбі Офісу Генерального прокурора.

Відповідне рішення ухвалили у зв’язку зі систематичним ухиленням обвинуваченого від суду.

Нагадаємо, 17 березня Тупицький в умовах воєнного стану без проходження прикордонного і митного контролю перетнув державний кордон України. Це сталось у районі пункту пропуску “Косино” у Закарпатській області. Нині він перебуває на території Австрійської Республіки. Ці обставини є предметом досудового розслідування в окремому провадженні.

Водночас обвинувальний акт щодо колишнього Голови Конституційного Суду України було скеровано до Подільського районного суду міста Києва 25 травня 2021 року.

У жовтні 2018 року екссуддя в особистих інтересах та в інтересах свого знайомого – колишнього Голови Вищого господарського суду України, підкупив свідка. Він мав відмовитись від давання показань або давав завідомо неправдиві показання провадженні, пов’язаному із протиправним заволодінням майновими активами ЗАТ “Зуївський енергомеханічний завод”.

Крім того, упродовж 2018 – 2019 років обвинувачений неодноразово надавав слідчому Генеральної прокуратури України у цьому ж провадженні завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту щодо особливо тяжкого злочину (ч. 2 ст. 384 та ст. 386 КК України).

Нагадаємо, в грудні 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення черкащанина Олександра Тупицького від посади судді Конституційного Суду терміном на два місяці. Але відповідно до закону про Конституційний суд скасування указу про призначення судді Конституційного суду України не є підставою для припинення його повноважень чи звільнення.

Оперативно повідомляємо про новини й повітряні тривоги. Наш вайбер-канал ТУТ

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.