У МОЗ нагадали, кому і в яких випадках рекомендовано носити маску

Медичну маску як протиепідемічний захід можуть застосовувати в областях чи містах, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу або в разі спалаху респіраторно-вірусних інфекцій в установах чи організаціях.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

– На рівні кожної області у разі ускладнення епідситуації комісія ТЕБ і НС розглядає, які протиепідемічні заходи застосовувати, та приймає фінальні рішення: це буде локальний карантин в окремих класах чи школах, додаткові обмеження в місцях масового скупчення людей, зокрема рекомендація носити маски чи обмежувати кількість відвідувачів в установах та організаціях, – пояснив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Також, за його словами, в інших випадках носити маску рекомендовано і потрібно людям, які мають ознаки захворювання: особливо, якщо вони перебувають у місцях масового скупчення людей, у транспорті чи лікарні, у бомбосховищі чи в укритті з недостатньою вентиляцією повітря. В такому випадку маска — обов’язкова для людини, яка занедужала.

Вдягати захисну маску рекомендовано:
  • якщо відчуваєте ознаки застуди, кашляєте або чхаєте та не можете залишатися вдома;
  • пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом — маска обмежить потенційне розповсюдження респіраторних виділень;
  • якщо доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 та грип;
  • здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення, з метою додаткового захисту;
  • лікарям та медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми, та під час процедур і маніпуляцій, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.
Правила використання маски:
  • стежити за тим, щоб маска щільно прилягала до обличчя, прикривала ніс та рот;
  • змінювати маску щонайменше кожні дві години або частіше, щойно вона стала вологою.

Нагадаємо, чемпіонат України з волейболу став першим, куди допустили вболівальників.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *