У МОЗ пояснили, як встановлюють зниклих та загиблих за ДНК

Родичам зниклих безвісти та загиблих на війні рекомендують разом із заявою до поліції про факт зникнення людини здавати біологічні зразки. Це потрібно для виведення ДНК-профілю.

Про це повідомили в пресслужбі МОЗ.

Для того, щоб здати біологічні зразки родичам потрібно мати з собою паспорт, для дитини – свідоцтво про народження. Відібрання зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи здійснюється лише за постановою слідчого. Експертизу проводить безоплатно.

Про які зразки йдеться?

У живих людей відбирають зразки крові, епітелій з ротової порожнини та зразки слини. Взяти зразки можуть безпосередньо у відділеннях судово-медичної лабораторії за дорученням процесуально уповноваженої особи, тобто слідчого, або за дорученням суду.

У померлих зразки відбираються у відділі експертизи трупів. Це може бути будь-який біологічний матеріал: кров, м’які тканини, окремі кістки та їх фрагменти. Далі ці зразки направляють у відділення судово-медичної експертизи. Вже там виділяється ДНК-профіль.

Як порівнюють ДНК-профілі?

ДНК-картку направляють до Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Там її поміщають до бази централізованого обліку генетичних ознак людини під унікальним ідентифікатором. Його присвоюють і при реєстрастрації невстановлених осіб.

Після цього встановлюються генетичні ознаки родичів загиблих, зниклих та невпізнаних осіб. Для цього у кожному управлінні поліції вже створені робочі групи, які приймають заяви. Така є й на Черкащині.

Для пошуку зниклих безвісти особа має самостійно звернутись за місцем свого проживання у відділ поліції із заявою про зникнення або пошук кровних родичів. Далі слідчий виносить постанову про відбір зразків біоматеріалу та призначення експертизи для виділення ДНК профілю.

Після цього ДНК-профіль родича також відправляють до централізованого автоматизованого обліку генетичних ознак людини, де в автоматичному режимі порівнюють ДНК профілі потерпілого та родичів.

Як довго відбувається проведення судово-медичної експертизи?

Може тривати до місяця. У разі виявлення збігів, про це інформуєть орган, який призначив експертизу та проводить досудове розслідування. Далі інформують родичів загиблої особи.

Також читайте: інтерв’ю “18000” з командиром бригади територіальної оборони Черкаської області Анатолієм Стуженком про функціонал і забезпечення ТрО, рівень підготовки черкаських бійців. 

Оперативно повідомляємо про новини й повітряні тривоги. Наш вайбер-канал ТУТ

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Де в Черкассах можна здати на ДНК?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *