Зоомагазин Леопольд

У МОЗ пояснили, які зміни чекають на військовозобов’язаних жінок із 1 жовтня

Жінка військова

У Міністерстві охорони здоров’я відповіли на часті запитання щодо взяття на облік жінок медиків і фармацевтів із 1 жовтня. 

Про це повідомили в пресслужбі МОЗу.

Усі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями: лікар, стоматолог, акушерка, сестра медична, фармацевт та провізор, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоровʼя тощо вже мають перебувати на військовому обліку. Пояснюють, що ця норма не нова і діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.

Тож від січня 2023 року жінки, які навчаються на медичні або фармацевтичні спеціальності, стають на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за два місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Що зміниться з 1 жовтня?

У МОЗ пояснюють, що понад 30 років постановка на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала недосконало, через що частина медиків в ньому не враховані. Тому з 1 жовтня на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували.

Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення інформації про резерв медиків у державі.

Аби стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть три роки – до 31 грудня 2026 року. Тобто кожна жінка вищезгаданої спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього протягом найближчих трьох років.

Щодо працевлаштування

До 31 грудня 2026 року жінки з медичною та фармацевтичною освітою зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка. Однак під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобовʼязане повідомити про неї Територіальний центр комплектування.

Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

щодо виїзду за кордон

Жінки-медики та жінки-фармацевти можуть безперешкодно виїжджати за кордон. Із 1 жовтня жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок не буде. Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні. Наразі обмеження діють лише для деяких категорій державних службовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Нагадаємо, жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, та придатні до проходження військової служби стають на військовий облік військовозобов’язаних за бажанням. Водночас це не стосується медиків.

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *