Зоомагазин Леопольд

У НБУ планують обмежити перекази з картки на картку

Будівля НБУ

Національний банк України планує вводити обмеження для переказів із картки на картку (вони ж р2р-перекази). Нині тривають переговори з волонтерами, які оперують великими сумами грошей між картками.

Про це голова НБУ Андрій Пишний заявив на засіданні фінансового комітету Верховної Ради, пише “Бабель”.

За словами Пишного, наразі відбуваються розмови з волонтерським середовищем, позиції волонтерів збирають та аналізують.

– Ми стійкі у своєму намірі знайти рішення цієї непростої, але небезпечної проблеми, – сказав Пишний.

Раніше в НБУ повідомляли, що ліміти на вихідні р2р-перекази можуть скласти до 100 тисяч гривень та 30 операцій на місяць для одного рахунку. Вхідні транзакції обмежувати поки що не планували. Однак це не остаточне рішення.

За інформацією Нацбанку, обсяги тіньових переказів можуть становити мільярди гривень. Для цього, зокрема, використовуються картки фізосіб, які свідомо надають зловмисникам свої персональні дані для цього. Потім через картки пенсіонерів чи студентів із місячним доходом у кілька тисяч гривень можуть проводити нехарактерні платіжні операції на мільйони гривень за день.

З осені 2023 року НБУ фіксує аномальне зростання обсягів р2р-переказів у системі, а також зростання кількості карток, з яких роблять такі перекази, і середніх сум переказу в окремих банків-емітентів. Зокрема, один із найбільших банків-емітентів передав інформацію в НБУ про виявлені дропи (це люди, які за винагороду надають шахраям доступ до своїх банківських реквізитів: до карток / рахунків, разом із пін-кодами й доступом до інтернет-банкінгу) — це понад 10 тисяч клієнтів лише за жовтень — грудень 2023 року. Інший банк виявив понад 4 000 скомпрометованих карток за цей самий період.

За оцінками аналітиків CASE Україна, держава втрачає орієнтовно не менше 100 мільярдів гривень на рік через схеми з ПДВ, контрафакт, сірий ринок підакцизних товарів, заробітні плати “у конвертах” тощо.

Також читайте. Підвищення тарифу на світло: в Черкасиобленерго дали прогноз вартості та пояснили потребу коштів.

Читай “18000” у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *