У ОВА розповіли, наскільки Черкащина готова до опалювального сезону

Понад чотири тисячі багатоквартирних житлових будинків і півтори тисячі об’єктів бюджетної та соціальної сфери підготували до опалювального сезону на Черкащині.

Про це 5 жовтня на конгресі місцевих та регіональних влад при президентові України повідомив заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Антон Царюк.

– З урахуванням ризиків, які виникають в умовах військового стану, основну увагу при підготовці до опалювального сезону приділили захисту об’єктів критичної інфраструктури, забезпеченню джерелами резервного живлення, формуванню запасу палива для роботи генераторів, підготовці спеціалізованої техніки для ліквідації надзвичайних ситуацій, – зазначив Антон Царюк.

Він прозвітував про те, що у міжопалювальний період до зими підготували:

  • 16 підприємств теплоенергетики;
  • 1266 котелень;
  • 106 центральних теплових пунктів;
  • 223 індивідуальних теплових пункти;
  • 38 підприємств з водопровідного каналізаційного господарства;
  • 61 водопровідна насосна станція;
  • 96 каналізаційних насосних станцій;
  • 14 каналізаційних очисних споруд;
  • 4 поверхневих водозаборів;
  • 324 свердловини.

 – У ході підготовки до зими проаналізували виклики минулого опалювального сезону, такі як блекаути та робота підприємств критичної інфраструктури за графіками аварійних погодинних відключень. Цей досвід був максимально врахований при підготовці до наступного опалювального сезону, – розповів заступник голови Черкаської ОДА.

Також до опалювального сезону підготували 4101 багатоквартирний житловий будинок і 1519 об’єктів бюджетної та соціальної сфери, зокрема 966 закладів освіти, 523 закладів охорони здоров’я, 16 закладів культури, 14 закладів соціального захисту населення. 

Крім того, для проходження опалювального сезону місцеві управлінці підготували 314 одиниць спеціалізованої комунальної техніки та  здійснили запас протиожеледної суміші.

– Паливно-енергетичний комплекс також готовий до проходження опалювального сезону, – зазначив заступник голови Черкаської ОДА.

За допомогою міжнародних донорів, країн-партнерів, благодійних організацій, коштів місцевих громад і за сприяння Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури підприємства тепло- та водопостачання, об’єкти соціальної сфери забезпечено генераторами різної потужності. 

– Проте додаткова потреба у генераторах залишається, особливо у підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, – зауважив Антон Царюк.

Продовжили роботу із забезпечення котелень, які працюють на альтернативних видах палива, на випадок виникнення перебоїв із постачанням природного газу. У підприємствах теплоенергетики та соціальної сфери встановлено 16 твердопаливних котлів: у містах Корсунь-Шевченківський, Черкаси, Монастирище, Сміла, Золотоноша, Жашків, Звенигородка та Умань. 

За допомогою донорів UNICEF, на об’єктах соціальної сфери встановлено дві блочно-модульні котельні на твердому паливі у Городищі. І ще дві у Руськополянській та Мошнівській ОТГ.

Крім того, управлінці провели перемовини з декількома виробниками електричної енергії щодо додаткової генерації на випадок дефіциту електроенергії в об’єднаній енергетичній системі України. Оператором системи розподілу “Черкасиобленерго” у міжопалювальний сезон ужито заходів з фізичного захисту ключових високовольтних станцій. 

Аварійні бригади готові до термінового реагування. Також на території області провели навчання по лінії цивільного захисту ДСНС. 

Також Антон Царюк нагадав, що в результаті російської ракетної атаки у місті Сміла були пошкоджені водопровідні та теплові мережі. За його словами, нині ситуація врегульована, всі служби спрацювали оперативно та злагоджено. Постачання тепла та водопостачання відновлено. Але проблемним залишається питання щодо встановлення двох квартальних блочно-модульних котелень.

– Технічно Черкащина готова до роботи в осінньо-зимовий період, але залишається невирішеним питання фінансового характеру. Підприємства теплоенергетики області дотримано вимоги щодо мораторію на підвищення тарифів на послуги постачання теплової енергії та гарячої води. Тобто надання цих послуг відбувається за економічно необґрунтованими тарифами, що призвело до отримання значних збитків підприємств теплоенергетики, – підсумував Антон Царюк.

Нині обсяг заборгованості через різницю у тарифах становить 867 мільйонів гривень, зокрема теплоенергетика – 731 мільйон і водопровідно-каналізаційне господарство – 135 млн.

Анастасія Бут

ЧИТАЙТЕ:  – “Ми розглядаємо різні варіанти, але готуємося до найгіршого”, – Ігор Табурець 

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *