Зоомагазин Леопольд

У Раді зареєстрували законопроєкт з концепцією “економічного бронювання”

гроші

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт “Про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки”. Він передбачає концепцію економічного бронювання військовозобов’язаних від мобілізації.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, пише Економічна правда.

“У законі ми заклали концепцію “економічного бронювання”, яка дозволить зберегти для економіки важкозамінних спеціалістів”, – йдеться у дописі.

Дмитро Наталуха зазначає, що бронювання працюватиме так:

 • кожен субʼєкт господарювання, який сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника – має можливість його забронювати;
 • сплата підвищеного збору відбувається не працівником, а самим бізнесом. Він сам визначає, хто для нього найбільш критичний і підтверджує це відповідними податками;
 • бронювання поширюється на кожен субʼєкт господарювання, що нівелює проблему, наприклад, з неможливістю броні для представництв міжнародних компаній чи ФОПів. Останні можуть забронюватися, якщо підтвердять реальне ведення діяльності протягом останнього року;
 • відсоткову межу заброньованих та процедуру визначатиме Кабмін. Механіка сплати підвищеного військового збору окреслена у повʼязаному законопроєкті №11332 “щодо особливостей сплати воєнного збору за бронювання військовозобов’язаних”.

За словами Наталуха, ці законопроєкти є результатом піврічної роботи великої команди людей. Вони проводили консультації, моделювали різні сценарії та вели діалог, як з урядовцями, так і з бізнесом.

Також голова комітету Верховної Ради додав, що незабаром подадуть два альтернативні законопроєкти, що будуть включати:

 • модель із бронюванням за рівнем зарплати у понад 35 тисяч гривень,
 • змішану модель — 35 тисяч гривень зарплати для найманого працівника, 20 тис грн військового збору для ФОП.

Нагадаємо, що в Україні з 18 травня 2024 року діють нові правила мобілізації. Перед цим до порядку бронювання військовозобов’язаних вносили зміни.

Читайте матеріал “18000” про зміни в законі про мобілізацію.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

  коментарі

  Залиште свій коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *