У “Садибі Даховських” на Черкащині планують створити музей. Обговорено перші кроки (ФОТО)

На базі архітектурно-ландшафтного комплексу “Садиба Даховських”, що розташований в Монастирищенському районі, можуть створити музей Історії Українського війська. Таку ідею вже обговорили представники Черкаської ОДА з народними депутатами та представниками Міністерства оборони.

Про це повідомляють на сайті Черкаської облдержадміністрації.

“Садиба Даховських” була збудована в 50-х роках ХІХ ст. на зразок замку Казимиром Даховським на місці давньої резиденції його діда. Палац оточував англійський парк. Також у садибі була колекція старовинних тканин, на які виділялась спеціальна кімната. Крім того, тут містилося кілька десятків картин, колекції східної та європейської порцеляни. Садиба складалася з палацу, службових флігелів, приміщень для слуг. Також були в садибі і стайні.

Фото зі сторінки Черкаської ОДА

Фото зі сторінки Черкаської ОДА

Фото із сайту “Замки та храми України”

Аби садиба не занепадала й надалі, на її базі хочуть створити музей Історії Українського війська. Планується розділення музею на дві зони – історичну та паркову. В історичній частині розмістилися б зали для демонстрації музейних колекцій. У парковій – заповідна та виставково-рекреаційна зони, зокрема виставки техніки, зброї.

Фото зі сторінки Черкаської ОДА

За словами голови Черкаської ОДА Сергія Сергійчука, першими кроками для створення музейного комплексу є:

  •  створення та реєстрація державного ландшафтно-паркового музею;
  • розробка наукової концепції та затвердження Міністерством оборони України;
  • реконструкція будівлі та облаштування території;
  • далі – реконструкція та формування музейного зібрання.

Як писав “18000”, при підготовці проекту Закону про Держбюджет на 2021 рік та в проектах законів про бюджет на наступні роки депутати у своїй постанові рекомендували уряду передбачати видатки за цільовим призначенням Міністерству оборони України для проведення робіт з реконструкції та облаштування ландшафтно-архітектурного комплексу “Садиба Даховських” з метою створення на його базі державного ландшафтно-паркового музею Історії Українського Війська та фінансування належного функціонування музею.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.