У Шевченківському лісництві вирощують саджанці модрини, не притаманної Черкащині (ФОТО)

Фото : “Суспільне”

У теплиці Шевченківського лісництва вирощують 7 тисяч саджанців модрини європейської. Це дерево стійке до високих температур, не боїться шкідників і хвороб, хоча й не притаманне нашим місцевостям. 

Про це розповіло “Суспільне”.

У Шевченківському лісництві сіянці модрини європейської вирощують із закритою кореневою системою в спеціальних касетах. Цей метод вирощування сприяє кращій приживлюваності. Ґрунт збагачують торфом, мінеральними добривами, обробляють сіянці марганцем від хвороб. У теплиці обладнаний крапельний полив.

Перед тим, як висадити сіянці, ґрунт потрібно підготувати

– Висаджується під меч Колесова, робиться луночка, зажимається мечом сінець і таким чином проводиться посадка, – розповів головний лісничий Лисянського лісгоспу Віталій Марусіч.

Фото : “Суспільне”

Головний лісничий зауважив, що модрина стійкіша за інші дерева, тому перешкоджає накопиченню шкідників в лісі.

Для Черкащини модрина не притаманна, але вона себе вдало зарекомендувала.

– Цього року ми більше хочемо отримати сіянців модрини, близько 20 тисяч. Будемо робити динаміку на збільшення, – зазначив директор Лисянського лісгоспу В’ячеслав Шако.

Модрину також використовують у будівництві, хімічній промисловості, фармакології та косметології.

У Лисянському лісгоспі вирощують у розсадниках 13 деревних і чагарникових порід. Директор лісгоспу В’ячеслав Шако розповів, що завдяки цьому мають свій посадковий матеріал.

Нині у розсаднику зростає акація біла, горіх чорний, гледичія колюча, абрикоса звичайна, липа дрібнолиста, ясен звичайний, маслина вузьколиста.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.