
У Шполі зросла вартість реконструкції шкільних харчоблоків
На початку лютого Шполянська об’єднана територіальна громада повідомила про укладання додаткових угод на закупівлю робіт із реконструкції харчоблоків у двох місцевих навчальних закладах. Вартість реконструкції зросла на майже 3,5 млн гривень. А окрім робіт, планують закупити ще і обладнання.
Про це пишуть “18000”.
Закупівлі в “Прозорро”
Відповідно до інформації, опублікованої у системі “Прозорро”, чиновники закупили додаткові роботи з реконструкції харчоблоку у місцевому ліцеї №2. Вартість робіт внаслідок укладання угоди зросла з 5 мільйонів до майже 7 мільйонів.
Варто зауважити, що левову частину вартості нових “додаткових робіт” складає ціна на кухонне та вентиляційне обладнання, яке планують закупити чиновники для облаштування харчоблоку.
Відповідно до закону “Про публічні закупівлі”, замовник має право укладати додаткові угоди із збільшенням вартості робіт, якщо така необхідність виникла в ході виконання первинного договору. Тобто якщо додаткові роботи стали необхідні, щоб завершити розпочаті раніше, і про них не було відомо заздалегідь. Водночас придбання додаткового коштовного обладнання навряд чи можна зарахувати до додаткових робіт, про які не було відомо завчасно. Особливо, якщо йдеться про облаштування вентиляції та придбання картоплечистки.
Виконавцем додаткових робіт буде попередній підрядник – черкаське товариство “Будівельна компанія “Технологія Тепла”. Компанія спеціалізується на встановлені систем вентиляції й кондиціонування та має в активі 67 угод із розпорядниками публічних коштів, на суму понад 40 мільйонів гривень.
Ще один об’єкт, на якому придбані додаткові роботи – це аналогічні ремонти у іншому навчальному закладі – місцевому ліцеї №3. Тут виконавцем робіт є вже компанія ПП “Інвестиційно будівельна компанія “Апостол”, що зареєстрована у Шполі. Компанія до цього спеціалізувалася переважно на дрібних дорожних роботах і належить Фрунзіку Абрамяну.
Початкова вартість робіт із ремонту харчоблоку місцевого ліцею склала 7,1 млн гривень, але зараз чиновники “докинули” ще 1,5 млн гривень, щоб роботи завершити. В “оновленому” кошторисі відсутні витрати на придбання додаткового обладнання.
Що відомо про програму з оновлення харчоблоків
Оновлення харчоблоків у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюється переважно коштом субвенції з державного бюджету за умови співфінансування на місцях. У пресі та публічній комунікації чиновників ця програма подається як “ініціатива” першої леді Олени Зеленської. Вона є частиною більш широкого комплексу заходів із реформування системи шкільного харчування, що також здійснюється переважно коштом центрального бюджету.
Зокрема, у 2025 році у державі в цілому на ремонт харчоблоків планують виділити майже 1 млрд гривень. Відповідні ремонтні роботи також фінансують за підтримки Європейського союзу.
“Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю авторів ГО “Черкаської інформаційної агенції “18000” і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу”.
Читайте також: Бухгалтерію черкаських освітян обкладуть коштовною плиткою та обгородять дах за мільйон.
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.