У смілянському інтернаті двічі відмінили одну закупівлю, аби купити дорогу картоплю

Смілянський дитячий будинок-інтернат 28 квітня відмінив закупівлю картоплі врожаю 2020 та 2021 років, очікуваною вартістю 330 тисяч гривень. Причина – відсутність подальшої потреби в закупівлі.

Інформація про це міститься в системіПрозорро”. 

Це вже друга відміна цієї закупівлі. Уперше чиновники відмінили закупівлю з аналогічних підстав у березні цього року, втім ця дія була оскаржена одним із учасників в Антимонопольному комітеті. Згідно з рішенням органу оскарження замовник не мав підстав відміняти закупівлю з зазначених причин. Працівники інтернату формально виконали відповідне рішення, скасували відміну, але в той же день вчинили повторні дії. 

Серед причин, окреслених замовником, зокрема те, що у березні ними була підписана пряма угода на постачання картоплі до закладу, виходячи із положень закупівельного законодавства. Відповідно до підписаної угоди картопля, яку закуповували без тендеру, мала б коштувати 18 грн за кілограм минулорічного врожаю та 36 грн за кілограм молодої картоплі. Згодом до договору внесли зміни та зменшили вартість картоплі до 14 грн за кілограм врожаю 2020 року та залишили незмінною ціну на картоплю врожаю 21 року. 

Зазначимо, що у схожій закупівлі для закладу соціального захисту, учасник, який оскаржував відміну відповідної закупівлі, запропонував ціну за картоплю – 12,8 врожаю 2020 року та 18 грн за кілограм врожаю 2021 року. 

Аналогічна ситуацію і з закупівлею інших овочів, вартістю 1,2 млн гривень. Тут також замовником двічі відмінено закупівлю попри рішення органу оскарження. 

Хочеш читати більше матеріалів, які стосуються закупівель?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

 

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.