У Верховній Раді обговорюють терміни демобілізації з військової служби

Федір Веніславський

Фото з порталу ВРУ

У комітеті Верховної Ради обговорюють питання запровадження механізмів демобілізації з військової служби.

Про це розповів член комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у Раді Федір Веніславський, пише Укрінформ.

— Це найбільш складні питання, які обговорюються на рівні комітету. Були пропозиції визначити, після завершення якого терміну військової служби за мобілізацією громадянин матиме право бути звільненим за демобілізацією. Однак я неодноразово зазначав, що у світовій історії практично немає прикладів повної демобілізації під час повномасштабного вторгнення, — сказав Веніславський.

Водночас він вважає, що люди, які з перших днів повномасштабної російсько-української війни перебувають у складі сил безпеки і оборони України, мають “розуміти якісь орієнтири в їхній подальшій службі”.

— Ми це питання обговорюємо. Пропонується упродовж 36 місяців служби за мобілізацією передбачити можливість демобілізації. Є інші пропозиції. Ми обговорюємо це питання, — розповів додав член оборонного парламентського комітету.

Окрім цього, Федір Веніславський поінформував, що в комітеті розглядають питання звільнення в запас військовослужбовців строкової служби. Народний депутат уточнив, що чинне українське законодавство, яке регламентує питання проходження військової служби і виконання військового обов’язку, не передбачає звільнення в запас строковиків під час дії правового режиму воєнного стану.

— Ми частково врегулювали це питання влітку минулого року, коли передбачили можливість строковикам перейти на службу за контрактом і вже повноцінно служити в секторі безпеки і оборони. Що стосується загального звільнення в запас, це питання також обговорюється. На цей момент я не можу сказати, що вже є його вирішення, — резюмував він.

Нагадаємо, в Україні вдев’яте продовжили воєнний стан. Закони №10211 та №10212 продовжують термін воєнного стану та мобілізації до 14 лютого 2024 року.

Стань Миколайчиком для воїна! Долучайся до мегазбору “18000” і Хамази та збирай з нами 3 мільйони на подарунки захисникам. Відправляй свій важливий донат на банку.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *